Завод «Індар» закуповував очищену субстанцію для виробництва інсуліну під виглядом неочищеної, що давало змогу завищувати вартість реалізації. Про це йдеться в ухвалі Шевченківського суду Києва від 17 серпня 2016 року. «Посадові особи ЗАТ «Індар», використовуючи злочинну схему, заволоділи державними коштами на суму понад 490 млн грн», — сказано в судовому документі.
Згідно з матеріалами суду, головне слідче управління СБУ веде розслідування за фактами привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах і відмивання грошей.
Зокрема СБУ встановила, що в 2012-2015 роках топ-менеджмент заводу «Індар», який спеціалізується на виробництві генно-інженерних інсулінів, за змовою з іншими невстановленими особами заволодів державними коштами, виділеними на виробництво, обробку і поставку лікарського засобу для лікувальних закладів України. Протягом зазначеного періоду в країну таким чином було завезено близько 700 кг сировини. За даними розслідування, маніпулюючи підробленими документами, зловмисники проводили очищення зазначеної субстанції лише формально. Завдяки цьому вони безпідставно завищили вартість готової субстанції для виробництва інсулінів на суму близько 700 тис. грн за 1 кг. Гроші були легалізовані через ланцюжок компаній: «Лейт Біз», «Вербена-Н», «Дон Пак», «УСК Едельвейс», «Київградосервіс», «Ріторно», «Белат» з подальшим переведенням у готівку. У судових матеріалах також відзначається, що субстанція для виготовлення інсулінів закуповувалася у виробника — фірми Tonghua Dongbao import & Export Co. Ltd.
За даними слідства, у ланцюжок імпорту крім виробника і заводу «Індар» також було включено фірму «МВВ Інструментс». Як встановили слідчі СБУ, засновником «МВВ Інструментс» є батько першого заступника Голови правління ПрАТ «Індар» Олександра Хейломського — Борис Хейломський, директором — його дочка Тетяна Хейломська. Зараз Олександр Хейломський не значиться серед керівного складу заводу.
Крім того, встановлено, що з 8 серпня 2012 по 19 грудня 2013 року ввезенням на територію України субстанції для виробництва інсуліну завод «Індар» займався одноосібно, проте із 3 січня 2014 по 19 березня 2015 року посередником виступало ТОВ «МВВ Інструментс».
Своєю чергою, відділ фінансових розслідувань Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Державної фіскальної служби в Києві підозрює ймовірне проведення транзитних фінансових потоків для подальшої конвертації коштів у готівку, а також можливе внесення посадовими особами «Індару», «Київградосервісу», «МВВ Інструментс» у первинні бухгалтерські документи завідомо неправдивих відомостей (на загальну суму 9,78 млн грн) стосовно відносин із компаніями «УСК Едельвейс», «Лейт Біз», «Вербена-Н», «Абіон Ресурс» (колишня назва — «Ісіда Груп»), «БК «Стоквіл» (колишня назва — ТОВ «Будівельна Компанія «Форс»), «Преміум-Лайн» (колишня назва — ТОВ «Укр Сервіс Груп»), «Кристал-Л».
Нагадаємо: у 2012 році держава повністю відновила контроль над підприємством, втрачений у 2008 році, коли держчастку у 70,7%, що належала компанії «Укрмедпром», було продано офшорній компанії Storke Holdings Ltd (Беліз). З квітня 2012 року підприємство очолила Любов Вишневська. Відтоді навколо заводу «Індар» регулярно виникають скандали, пов’язані з питанням легітимності її перебування на посаді керівника.
Олександр Хейломський — власник групи компаній «Рiдан» і давній бізнес-партнер Л. Вишневської.
За матеріалами Цензор.нет