«Професійне співтовариство пластичних хірургів сподівається на офіційне визнання спеціальності «Пластична хірургія» в Україні, — повідомив президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних та естетичних хірургів Василь Пінчук. — У нас проводиться багато пластичних операцій, але точно зафіксувати їх кількість дуже складно. Дуже часто пластичні хірурги не афішують цього, виконуючи такі втручання під виглядом звичайних. Юридично в Україні пластичної хірургії немає, що обумовлює великий ринок нелегальних послуг».
При цьому В. Пінчук наголосив, що в асоціацію звертається багато людей, у яких після проведення пластичних операцій виникли ті чи інші ускладнення. Багатьом хірургам невигідно легалізувати свою справжню діяльність, оскільки виникнуть питання про ліцензування, сертифікацію фахівців, виконання відповідних вимог.
За його словами, асоціація тривалий час веде роботу з Міністерством охорони здоров’я про визнання спеціальності «Пластична хірургія».
«У 2004 році таку спеціальність було введено, але через півроку її тимчасово призупинили і ось уже протягом 11 років ніяк не можуть легалізувати, — сказав він. — Ми порушували це питання неодноразово: з приходом нового Міністра знову починаємо узгодження, доводимо, умовляємо, збираємо робочі групи. Думаю, Уляна Супрун теж не знає, що в Україні немає пластичної хірургії. Але потрапити до неї на прийом поки не вдається, тому що в неї дуже щільний графік».
Своєю чергою секретар Міжнародної асоціації естетичних і пластичних хірургів (ISAPS) Павло Денищук відзначив високий рівень українських фахівців з пластичної хірургії, що, зокрема, підтверджується значним попитом на такі операції з боку іноземних пацієнтів. При цьому в державному секторі висококласна сучасна пластична хірургія розвивається лише у 2-3 клініках.
За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»