У попередніх випусках «ВЗ» розглядала обставини скандалу з вакциною «Пентаксим» із маркуванням китайською мовою й критичним терміном придатності (січень-березень 2017 року). «Китайська» вакцина була закуплена МОЗ України через міжнародну організацію ПРООН, постачальником виявилося ТОВ «Фармекс Груп».
На інфографіці наведено також відомості про вакцину БЦЖ, поставлену канадською компанією «ІнтерВакс Лтд.». Препарати закуповувалися за аналогічними процедурами: «Пентаксим» — ПРООН, БЦЖ — Дитячим фондом ЮНІСЕФ.
Як видно, маркування на ампулах з протитуберкульозною вакциною виконане англійською мовою, їх термін придатності спливе аж у квітні 2019 року. Коли на флаконі з «Пентаксимом» можна прочитати лише назву препарату, то на ампулах із вакциною БЦЖ розміщена зрозуміла інформація (температурні умови зберігання, дозування тощо).
Вакцина, закуплена ТОВ «Фармекс Груп», відрізняється від вакцини, придбаної для України канадською компанією, не тільки відсутністю зрозумілої інформації, а й ненадійним терміном придатності.
Нагадаємо: ТОВ «Фармекс Груп», що заповнило українські склади вакциною не першої свіжості, виробленою у 2014 році для китайських споживачів, уже встигло звинуватити в бюрократичній тяганині… МОЗ України. Цікаво, що власником ТОВ «Фармекс Груп» є група компаній «Здоров’я», котра належить Олександру Шишкіну — російському олігарху і члену партії «Єдина Росія». Тому самому Шишкіну, який голосував за анексію Криму у 2014 році та заборонив компанії «Здоров’я» постачати ліки для потреб українських воїнів у зону АТО. Сподіватимемося, що найближчим часом МОЗ з міжнародними партнерами усунуть ті законодавчі прогалини, які дають змогу завозити в Україну непотріб, прикриваючись гострою необхідністю та підриваючи реноме авторитетних світових фондів. Вочевидь, потрібно переглянути й умови поставок у договорах з постачальниками.
За матеріалами Pharma.net.ua