За період з 1990 по 2015 роки чисельність дитячого населення України скоротилася майже на 43%. Про це під час парламентських слухань на тему «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист» повідомила їх ініціатор, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
Вона розповіла, що в більшості європейських країн збережено комбіновану систему, коли на первинному рівні медичної допомоги працює лікар загальної практики-сімейної медицини разом з педіатром, та висловила думку, що для України така система є найбільш перспективною.
Також народний депутат окреслила заходи для забезпечення прав дітей за профілем охорона здоров’я:
- пролонгувати загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», яка завершується в цьому році, на наступний рік: «Крім доступу дітей до високоякісної медицини програма повинна забезпечувати заходи, спрямовані на запобігання дитячій інвалідності»;
- затвердити Державну цільову програму з метою профілактики захворювань «Здоров’я дітей — старт на все життя», проект якої підготовлений фахівцями Національної медичної академії наук України;
- виділити окреме фінансування для областей, які не мають перинатальних центрів, на їх створення;
- прийняти державні та регіональні програми реабілітації дітей-інвалідів;
- розвивати систему надання паліативної допомоги дітям шляхом відкриття відділень паліативної допомоги на базі дитячих лікарень.
За матеріалами прес-служби фракції «Об’єднання «Самопоміч»