Уряд ухвалив 10 постанов, покликаних кардинально змінити систему охорони здоров’я

1449

kabinetminКабінет Міністрів України 30 листопада 2016 року ухвалив 10 постанов, винесених на розгляд Міністерством охорони здоров’я.

 

 

 

  1. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України».
  2. Проект Постанови Кабінету Мініст­рів України «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
  3. Проект Постанови Кабінету Мініст­рів України «Про затверд­ження порядку утворення госпітальних округів».
  4. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюд­жетам у 2016 році».
  5. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про розподіл резерву коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюд­жетам у 2016 році».
  6. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні».
  7. Проект Постанови Кабінету Мініст­рів України «Про затверд­ження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».
  8. Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державний реєстр лікарських засобів».
  9. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерст­ву охорони здоров’я на 2016 рік».
  10. Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про зат­вердження Порядку використання коштів для будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Як повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, ці «постанови закладають засади реформування системи охорони здоров’я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою».

Одним із ключових документів, що дає старт медичній реформі, є Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я України. Вона закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100-відсотковим покриттям громадян. Згідно з Концепцією, збір страхових внес­ків здійснюватиметься через загальну систему оподаткування, а кошти йтимуть у державний бюджет. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив’язані до розміру її індивідуальних внесків. Регулюватиме стосунки між лікарем та пацієнтом єдиний національний замовник, який плануватиме і закуповуватиме медичні послуги для громадян, напряму укладатиме контракти з медичними закладами, оцінюватиме й контролюватиме якість послуг, підтримуватиме електронну систему збору та обміну медичною інформацією тощо. Держава впроваджує поняття гарантованого пакета медичної допомоги. Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг і ліків, право на отримання якого матимуть усі без винятку громадяни України. Гарантований пакет медичної допомоги щороку переглядатиметься та публікуватиметься. Процес переходу на нову модель фінансування галузі буде поступовим — він розрахований на 3 роки з остаточним запровадженням у 2020 році. Концепція набуває чинності з моменту її схвалення Кабміном, і вже до кінця поточного року Міністерство охорони здоров’я має розробити план заходів з її реалізації.

У пакеті документів, поданих на розгляд Уряду, МОЗ України також запропонувало проект постанови, яка підсилює автономізацію мед­закладів. Нагадаємо, раніше профільне Міністерство скасувало 33-й Наказ, надавши право лікарням самостійно формувати свій штатний розпис. Ухвалена Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» надає всім медичним закладам країни автономію фінансового планування вже з наступного року та по суті переводить їх на «глобальний бюджет». Відтепер кошториси складатимуться за спрощеною економічною класифікацією, яка містить лише два коди: поточні та капітальні видатки. Керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати більш гнучкі та якісні управлінські рішення. Звітність по витратах подаватиметься за всіма кодами економічної класифікації.

Також Урядом розпочато процес створення госпітальних округів — механізму співпраці між органами місцевої влади (районами, містами, ОТГ) з метою кращого управління медичною інфраструктурою. Ухвалено відповідну постанову, яка встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів та порядок їх створення.

За матеріалами Урядового порталу, прес-служби МОЗ України та каналу «112 Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Ухвалил, або затвердив? Вот в чём вопрос! Еслу ухвалив, то это проект и пожелания. Если затвердив то это руководство к действию.
    А год то уже начался!

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я