Вільна профспілка медичних працівників України подала позов до Адміністративного окружного суду Києва проти Кабінету Міністрів та МОЗ щодо незаконності призначення на посади заступників в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун — Павла Ковтонюка, Оксани Сивак та Олександра Лінчевського. Розгляд справи мав розпочатися 17 січня. Однак засідання не відбулося через одночасну хворобу всіх трьох суддів. Про це розповів Голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.
«Сьогодні мав відбутися суд з приводу незаконного призначення на їх посади П. Ковтонюка, О. Сивак і О. Лінчевського. Але «всемогутній грип» відправив одночасно трьох суддів, які мали розглядати це питання, на лікарняний. Інформації про те, на коли перенесли суд, поки немає», — повідомив він.
Вільна профспілка медичних працівників України переконана: Уляну Супрун та її заступників на керівні посади в МОЗ призначили нелегітимно, оскільки згідно із чинним законодавством подавати кандидатури заступників Міністра на розгляд Уряду має право тільки Міністр. У зв’язку із тим, що кандидатури заступників очільника МОЗ на розгляд Прем’єр-міністра подавала У. Супрун, не будучи при цьому Міністром, то працюють вони сьогодні поза законом.
Крім того, Вільна профспілка медичних працівників України стверджує: в. о. Міністра охорони здоров’я У. Супрун також незаконно обіймає свою посаду, адже відповідно до Кодексу законів про працю України, виконувачем обов’язків Міністра особа може бути лише три місяці, а потім має бути або затверджена на посаду її кандидатура, або інша особа призначена виконувачем обов’язків до нового кадрового рішення. Нинішня очільниця МОЗ офіційно обійняла свою посаду 27 липня минулого року. Тобто законний термін перебування на посаді в. о. Міністра охорони здоров’я У. Супрун закінчився майже 3 місяці тому.
Ще одна причина виступу профспілки проти нинішнього в. о. Міністра полягає в тому, що і призначення її першим заступником Міністра охорони здоров’я України 22 липня 2016 року також було нелегітимним. Річ у тому, що кандидатуру на розгляд Уряду вносив знову ж таки не Міністр, а в. о. Міністра — Віктор Шафранський. Відповідно до Закону України «Про державну службу» подавати кандидатури заступників Міністра на затвердження Прем’єр-міністру має право винятково Міністр.
Закінчити суперечку між МОЗ та профспілкою повинен суд або Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, до якого профільний Комітет ще 19 грудня звернувся з проханням внести до Парламенту кандидатуру для призначення на посаду Міністра охорони здоров’я України. Члени Комітету вимагають від нового керівника МОЗ, аби він ніс особисту відповідальність за формування і реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я та за бездіяльність очолюваного ним відомства. Поки справа не зрушила з мертвої точки — В. Гройсман відмовчується, а судді несподівано масово хворіють.
За матеріалами ІА «УНН», сайту Pharma.net.ua та офіційного сайту О. Богомолець