Буковина: Врятували маленьке серце

496

chd-in-babiesЧернівецьких дітей із вродженими вадами серця лікують у спеціалізованих медичних установах Києва, бо в Чернівцях оперативні втручання при патології серця поки що не виконують. Проте вперше в історії медицини регіону наприкінці минулого року на базі Чернівецької обласної дитячої лікарні київські фахівці провели хірургічну операцію з перев’язування відкритої Боталової протоки в новонародженої недоношеної дитини. 

vz_7-8_2017_stranytsa_18_yzobrazhenye_0002Наталія СКРАЩУК, заступник головного лікаря з лікувальної роботи КМУ «Чернівецька обласна дитяча лікарня»
Дівчинка народилася передчасно — на 25-му тижні вагітності, з масою тіла всього 650 грамів. Два місяці лікарі реанімації боролися за її життя. Увесь цей час вона перебувала на апараті штучної вентиляції легень, оскільки не могла самостійно дихати внаслідок бронхолегеневої дисплазії. Ця патологія розвинулася через вроджену ваду — відкриту Боталову протоку, яка з’єднує аорту з легеневою артерією. Хірургічну операцію із закриття згаданої протоки можна було виконати лише після збільшення маси тіла дитини до 1300 грамів. Зазвичай пацієнтів з подібною патологією ми направляємо в Київ: до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України, Інституту серця МОЗ України чи Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Однак тривала дорога в цьому випадку могла коштувати крихітці життя. Тоді фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова запропонували виконати операцію в Чернівцях.

У реанімаційному блоці розгорнули міні-операційну. Наші колеги з Чернівецької дитячої міської лікарні, де є хірургічне відділення, забезпечили стерильним матеріалом та електрокоагулятором. Київські лікарі привезли із собою весь необхідний інструментарій. Оперувати пацієнтку приїхала бригада київських медиків: дитячі кардіохірурги Олександр Головенко та Лілія Прокопович, анестезіолог Сергій Бойко й операційна медсестра Мирослава Кур’євич. Перша операція на серці новонародженої недоношеної дитини в Чернівцях — це початок нової сторінки в розвитку неонатальної хірургії нашого краю. Упевнена: ми зробили перший крок до оптимізації маршруту хворого, коли не пацієнт їде до лікувальної установи, а весь спектр медичної допомоги надається на місці.

Ми обговорили з головним лікарем Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амо­сова Сергієм Сіромахою можливості подальшої співпраці наших закладів. Домовилися про те, що в майбутньому їх спеціалісти виїжджатимуть до нас і виконуватимуть подібні оперативні втручання. На щастя, такі екстрені випадки трапляються в нашому регіоні досить рідко.

Ольга РУСНАК, спеціально для «ВЗ», м. Чернівці

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я