Чи можна лікувати гепатит генериками?

371

web2За кошти державного бюджету МОЗ закупило генерики для лікування гепатиту С на суму понад 5,5 млн грн. Наразі майбутнє придбаних препаратів не відоме, оскільки 22 лютого в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Суп­рун підписала мирову угоду з американською компанією Gilead Sciences Inc (виробником оригінальних препаратів для лікування гепатиту С на основі софосбувіру), на виконання якої вже видано наказ про скасування реєстрації в Україні раніше закуплених генериків. «Частиною мирової угоди є скасування реєстрації (генеричного препарату — ред.), оскільки генерик був зареєстрований після оригіналу. І це послідовно неправильна реєстрація. Ми виправили ситуацію і скасували реєстрацію генерика», — пояснила У. Супрун.

Слова Міністра суперечать фактам, викладеним у Єдиному державному реєстрі судових рішень. 24 жовтня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва відхилив позов Gilead Sciences Inc проти ТОВ «Євро фарма інтернешнл», оскільки генеричний препарат був поданий на реєстрацію на 7 місяців і 11 днів раніше, ніж препарат компанії Gilead Sciences Inc. Більше того, американці реєстрували свій лікарський засіб за скороченою процедурою, не надавши МОЗ повного досьє на препарат, тоді як генерик проходив реєстрацію без жодних спрощень. За словами фахівців, ця обставина також позбавляє ліки американської компанії будь-яких ексклюзивних прав на українському ринку.

Але це не все. Під час прес-конференції 22 лютого У. Супрун повідомила: закуплені генерики для лікування гепатиту С будуть використані до кінця (щоправда, в. о. Міністра охорони здоров’я не пояснила, як це відбуватиметься, адже реєстрацію цих ліків вона скасувала власним наказом). А вже 24 лютого підлеглі в. о. Міністра не змогли пояснити, що буде із закупленими препаратами. Головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська та заступник в. о. Міністра охорони здоров’я Роман Ілик (відповідальний за виконання наказу У. Суп­рун) повідомили журналістам, що нічого не знають про подальшу долю генериків. Тому наразі вона не визначена, і, мабуть, українські пацієнти залишаться без дешевих ліків, а кошти державного бюджету були викинуті на вітер. Враховуючи фактор ризику, кілька пацієнтських організацій звернулися до суду з вимогою визнати мирову угоду МОЗ з американською компанією недійсною.

За матеріалами ІА «УНН»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я