«Зрівнялівка» і недофінансування — головні вороги медичної галузі

554

doctor2Професійна спілка працівників охорони здоров’я України звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець з приводу «зрівнялівки» в оплаті праці медиків: після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн лікар та медсестра отримують фактично однакові кошти. Сьогодні цю проблему не вирішує навіть збільшення субвенції з державного бюд­жету. «Моніторинг, проведений Профспілкою 24 січня та 14 лютого, свідчить про масові факти «зрівнялівки» в оплаті роботи працівників галузі. Практично у всіх областях лікарям без кваліфікаційної категорії та стажу роботи, більшості медичних сестер навіть зі стажем роботи до 10 років, професіоналам з вищою немедичною освітою (економістам, бухгалтерам, юристам, інженерам, технологам тощо) у січні нараховано заробітну плату в розмірі мінімальної — 3200 грн. Таку саму, та навіть більшу, зарплату отримали молодші медичні сестри (санітарки), прибиральники, сторожі тощо. Через брак коштів трапляються випадки обмеження й скасування доплат і надбавок стимулюючого характеру, відправлення у відпустки без збереження заробітної плати, впровадження в закладах охорони здоров’я режиму неповної зайнятості, скорочення осіб пенсійного віку, збільшення навантаження на медпрацівників і обслуговуючий персонал», — говориться у зверненні Профспілки до О. Богомолець.

Ще одна проблема, у вирішенні якої Профспілка просить посприяти Голову профільного Комітету, — катастрофічне недофінансування науково-дослідних інститутів Національної академії медичних наук України, оскільки в цьому році вони забезпечені коштами в середньому на 47% від потреби. «Як наслідок, скорочено посади науковців, відбуваються масові переведення наукових працівників на неповний робочий день, надання відпусток без збереження заробітної плати. За рахунок реалізації заходів щодо оптимізації ліжкового фонду клінік скорочено близько 40% посад, залишено мінімальну штатну кількість лікарів і середнього медичного персоналу. Проте ці заходи не дали суттєвих результатів щодо економії коштів, а тільки ускладнили надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню», — розповідають про наслідки недофінансування представники Профспілки у зверненні.

Професійна спілка працівників охорони здоров’я України закликає О. Богомолець ініціювати зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та рекомендувати Кабміну внести зміни до Постанови від 30.08.2002 р. №1298 щодо збільшення тарифних розрядів на 2 позиції для відновлення міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці лікарів, сестер медичних і професіоналів з вищою немедичною освітою.

За матеріалами офіційного сайту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я