У медичних закладах Тернополя триває впровадження IT-технологій. «Електронну реєстратуру» мешканці міста вже оцінили — тепер можуть без зайвого клопоту та черг записатися на прийом до сімейного лікаря. Наступною інновацією є впровадження в лікарнях Тернополя системи оцінки якості надання медичних послуг.
Як працює система? На дверях кабінетів фахівців медичних закладів розміщують табличку із запитаннями, чи є в пацієнта зауваження до якості обслуговування, та пропозицією висловити їх. Коли відвідувач має що повідомити, то він може скористатися QR-кодом або надіслати SMS за вказаним номером. Отриману інформацію — дата, час, заклад і лікар, яких оцінюють, — пересилають керівництву установи. Програма фіксує сигнали від незадоволених клієнтів, динаміку в певній точці обслуговування (кабінет та відділення) тощо.
Розробники проекту передбачили в програмі й процедуру блокування номера. Це потрібно в тому випадку, коли з одного і того самого телефонного номера надходить більше одного повідомлення.
Отримана інформація надаватиметься лише для внутрішнього користування. Керівники медичних закладів зможуть отримати доступ до неї з будь-яких місця та пристрою.
Для того аби проаналізувати діяльність фахівця, потрібний так званий базовий пакет даних, тобто результати, зібрані протягом 3-6 місяців, завдяки чому вдасться побачити, скільки було звернень, як оцінювали пацієнти роботу певного лікаря чи відділення. Такий спосіб дасть змогу відстежувати погіршення процесу надання медичної допомоги. Якщо збільшиться кількість негативних відгуків, зможемо шукати і з’ясовувати причину їх виникнення. Ми не відмовляємося запровадити цей проект у нашій лікарні, але хочу наголосити: аналізуватимемо діяльність медпрацівників все-таки за критеріями сервісного обслуговування.
Коли ми обговорювали це питання за «круглим столом» у міській раді, я висловлював свою позицію та застороги з цього приводу, бо всім відомо, як нелегко сьогодні виживати медичним закладам, тому не завжди думка пацієнта може бути об’єктивною.
Таке нововведення має свої плюси, хоча не позбавлене й мінусів, але впроваджувати його є резон хоча б тому, що моніторинг дасть можливість керівнику медустанови проаналізувати діяльність і визначити рівень затребуваності кожного фахівця зокрема. Вважаю, що такий проект міг би бути результативнішим за умови впровадження страхової медицини, коли лікарня зможе надати весь спектр медичних послуг.
Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ», м. Тернопіль