ЗАРОБІТНУ ПЛАТНЮ СЕРЕДНЬОГО ТА МОЛОДШОГО МЕДПЕРСОНАЛУ ЗБІЛЬШАТЬ

1194

Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, перебуваючи з робочою поїздкою в Автономній Республіці Крим, відвідала кілька медичних закладів республіки — протитуберкульозний диспансер, «Університетську лікарню» та побувала на будівництві Республіканського перинатального центру.
Кримський республіканський заклад «Протитуберкульозний диспансер №1» є одним із базових лікувальних закладів в АРК для здійснення заходів із протидії поширенню туберкульозу. Під час спілкування Раїси Богатирьової з медиками та пацієнтами диспансеру йшлося про те, що у першому півріччі 2012 року в Криму зафіксовано зниження захворюваності на туберкульоз, приміром, серед дітей до 14 років вона знизилися на 18,5%, а смертність від туберкульозу зменшилася на 10%. Для виявлення туберкульозу методом мікроскопії мазка в Автономній Республіці Крим організовано 229 пунктів збору аналізів, у яких за перше півріччя 2012 року пройшли обстеження 6924 пацієнти з підозрою на цю тяжку інфекцію. Рівень виявлення методом мікроскопії мазка зріс на 13%.Керівник профспілки працівників диспансеру у розмові з міністром охорони здоров’я України висловила занепокоєння недостатнім рівнем оплати праці середнього та молодшого медичного персоналу. У відповідь Раїса Богатирьова повідомила, що з наступного року планується збільшити заробітну плату цій категорії медпрацівників. До того ж Віце-прем’єр-міністр дала доручення негайно включити опалення в будівлях лікувального закладу і протягом місяця замінити віконні рами та утеплити приміщення.
Пані Богатирьова обговорила з новим керівництвом установи «Протитуберкульозний диспансер №1» питання створення належних умов для подальшого розвитку установи та завдання, які стоять перед лікувальними закладами подібного профілю в контексті ухваленої нещодавно Верховною Радою України загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки. Виконання програми, за словами Раїси Богатирьової, дасть можливість обмежити поширення ВІЛ-інфекції, СНІДу і туберкульозу та знизити рівень захворюваності на туберкульоз і смертність від нього.
Крім того передбачається удосконалення системи надання населенню протитуберкульозної допомоги, підготовки та перепідготовки медичних працівників, що займаються профілактикою, діагностикою та лікуванням хворих. Ця програма забезпечить своєчасне виявлення хворих на туберкульоз і допоможе сформувати систему лабораторного контролю за якістю протитуберкульозних препаратів, а також зменшить кількість пацієнтів, які лікуються повторно та переривали курс лікування.
Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова разом із Президентом України Віктором Януковичем відвідала будівництво Республіканського перинатального центру, який створюється у Сімферополі на виконання доручення Глави держави в рамках ініційованого ним Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства». Заклад буде відкрито до кінця цього року. Президент зазначив, що 6 перинатальних центрів, які вже відкрито в Україні, продемонстрували свою ефективність: завдяки їхній роботі скоротилася смертність новонароджених і матерів. «Наш обов’язок — створити такі сучасні медичні заклади в усіх регіонах України», — наголосив Глава держави.
У Центрі, розрахованому на 143 ліжка, функціонуватимуть відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології, пологове відділення на 10 індивідуальних зал, післяпологове відділення спільного перебування матері і дитини, відділення гінекології з малоінвазивними технологіями.
Крім того, в ході робочої поїздки до АРК Раїса Богатирьова побувала у Кримському республіканському закладі «Клінічне територіальне об’єднання «Університетська лікарня», який було створено майже рік тому з метою підвищення доступності якісної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги шляхом злиття Діагностичного центру, Кардіологічного диспансеру та Клінічної лікарні ім. М.О. Семашка. Заклад має потужність в 1200 лікарняних ліжок. Віце-прем’єр-міністр ознайомилася з роботою відділення інвазійної кардіології та ангіології.
У ході спілкування з медичними працівниками Університетської лікарні Раїса Богатирьова підкреслила, що під час реформування системи охорони здоров’я першочергова увага приділяється саме питанню профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, адже смертність від них серед громадян України становить 66%. Щоб змінити ситуацію на краще, держава створює нові сучасні кардіологічні центри, а також докладає значних зусиль для оснащення кардіовідділень уже діючих лікувальних закладів новітнім медичним обладнанням.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я