УКРАЇНСЬКІ ГІППОКРАТИ

2446

Уперше в Україні кращих медиків держави нагороджено Національною Медичною Премією

19 жовтня у столичному НСК «Олімпійський» відбулась урочиста церемонія нагородження Національною Медичною Премією. Дійство стало заключним акордом проведення першого в історії незалежної України 3-річного громадського конкурсу для медиків та закладів охорони здоров’я. 42 Національні Медичні Премії у 14-ти номінаціях знайшли своїх лауреатів, які цього вечора пройшли під звуки фанфарів червоною доріжкою Холу Чемпіонів, пишно прикрашеного композиціями із квітів та живими скульптурами богів медицини. Географія премії охопила практично всю Україну. 

Конкурс «Національна Медична Премія» — перший в Україні масштабний проект, у межах якого відбувається вибір та нагородження найкращих медичних працівників та закладів системи охорони здоров’я, — було започатковано у 2008 р. Протягом 2009-2011 рр. в анкетуванні взяли участь понад 50 тисяч лікарів.
Конкурс позиціонований як об’єктивний та незаангажований — завдяки незалежному формуванню реєстру номінантів, участі в ньому незалежного 3-рівневого журі, широкому спектру номінацій, високому рівню його підтримки та організації. До організації вибору номінантів було залучено медичні департаменти, міністерства та відомства, регіональні УОЗ, центри здоров’я, ВУЛТ та 40 медичних професійних асоціацій.
— Висловлюю велику подяку ініціаторам запровадження конкурсу: Міжнародному благодійному фонду «Здоров’я українського народу», шановним академікам НАМН України Георгію Дзяку, Любомиру Пирогу, Віталію Москаленку та Юрію Вороненку, колишньому міністру охорони здоров’я України Василю Князевичу — апологетам премії, — сказав голова оргкомітету конкурсу, президент Українського медичного клубу Іван Сорока.
За словами співголови оргкомітету конкурсу Сергія Сошинського, президента Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу», для надання премії створено фонд цільового капіталу, з якого її виплачуватимуть щорічно. Розмір цьогорічних отриманих премій становив від 5 до 15 тис. грн. Із року в рік премія зростатиме. Це зумовлюватиметься й кількістю номінацій. На сьогодні вона оптимальна, хоча можна запровадити ще 1-2 (скажімо, «Кращий сімейний лікар» тощо).
На адресу лауреатів та організаторів конкурсу надійшли вітальні адреси від голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Тетяни Бахтеєвої та президента НАМН України академіка Андрія Сердюка.
«Україна впевнено стала на шлях удосконалення системи охорони здоров’я, започаткувавши найвищу відзнаку в цьому сегменті — премію, — відзначила Тетяна Бахтеєва. — Цей загальнонаціональний конкурс сприятиме розвитку системи надання медичної допомоги та зміцненню здоров’я українського народу. Часто буваючи у відрядженнях у різних регіонах України, я щоразу переконуюся — скільки у нас прекрасних лікарів та медсестер, фельдшерів та провізорів. Ми повинні голосно казати про успіх вітчизняних медиків».
Незважаючи на труднощі, які довелося долати на етапі становлення нашої держави, галузі охорони здоров’я вдалося досягти певних успіхів, впевнений академік Андрій Сердюк. Маємо достойні результати у перинатальній допомозі, підвищенні доступності та якості медичних послуг, ефективності функціонування багатьох медичних закладів. Водночас мусимо визнати, що за роки незалежності погіршилася профілактична спрямованість охорони здоров’я, диспансеризація населення, робота ЗМІ у напрямі забезпечення здорового способу життя. Втрачає престижність медична наука. Завдяки Національній медичній премії кожен житель зможе отримати об’єктивну інформацію про кращі медичні заклади, кращих лікарів та викладачів, громадських діячів та представників бізнес-структур України.

Наталія ВИШНЕВСЬКА, для «ВЗ»


ДУМКИ ТА ВРАЖЕННЯ

Любомир ПИРІГ,

академік НАМН України, завідувач кафедри нефрології НМАПО ім. П.Л. Шупика, член ради фахівців журі конкурсу:
— Склалося дуже позитивне враження від проведення конкурсу, особливо на тлі реалій нинішнього життя медиків, стану надання медичної допомоги у системі охорони здоров’я. Нехай лікарі відчують повагу, цінність своєї роботи — такі заходи неодмінно потрібні. Незважаючи на те, що конкурс тривав 3 роки, нашому журі довелося впритул попрацювати навесні цього року. Й організаторам я висловив побажання запровадити ліміт на кількість кандидатур, які подаються з місць, — цьогоріч їх було надзвичайно багато, що утруднювало роботу журі. У виборі номінантів варто серйозніше поставитися до такої позиції як громадська робота у сфері медицини. Сьогодні лікарі, аби не втратити посади тощо, уникають громадянської активності.

Олег МУСІЙ,

президент Всеукраїнського лікарського товариства, співголова оргкомітету конкурсу:
— Як початковий проект цей конкурс дуже вдалий та своєчасний. До цього Україна відставала від багатьох країн світу у відзначенні лікарів. За 4-5 років, коли українські лікарі отримають свою професійну свободу, конкурс «пустить корені» у лікарську спільноту. Унікальність премії у тому, що до номінування та голосування безпосередньо задіювалися пересічні лікарі. Ініціатива йшла не згори, а знизу. Задля об’єктивності результатів та унеможливлення задіяння адмінресурсу анкети були не іменними, а номерними. Справою журі було лише підбиття підсумків того, про що висловилися звичайні лікарі. Надалі премія вручатиметься щороку, восени — до Всесвітнього дня лікаря, який відзначається у першу неділю жовтня.

Василь КНЯЗЕВИЧ,

голова Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, член оргкомітету конкурсу:
— Ми переживаємо непрості часи творення держави. І роль лікаря потрібно підносити. Він має посісти у суспільстві своє почесне місце. І дуже вчасно прийшли Сергій Сошинський та Іван Сорока з ідеєю створення Національної медичної премії. Сьогодні ми маємо перший хороший почин. Погляньте, якими скромними й порядними є наші лауреати.

Володимир ЗАГОРОДНІЙ,

голова Української Федерації роботодавців охорони здоров’я, кандидат наук з державного управління:
— Наша вітчизняна медицина функціонує не завдячуючи, а всупереч ситуації, в якій перебуває. Низький уклін лауреатам і всім лікарям. Не зважаючи на посилені реформи та скруту, лікарі та менеджери охорони здоров’я тримають систему на належному рівні. Сьогодні ціна менеджеру охорони здоров’я не менш висока, ніж талановитому хірургу чи терапевту.

Валентина КОНОНЕНКО, 

лікар-дитячий кардіоревматолог кардіоревматологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні, відмінник охорони здоров’я, лауреат премії:
— Мені дуже приємно, що я отримала премію, хоча це було дуже несподіваним. Я — простий лікар, 44 роки працюю з дітьми, з них 39 років — дитячим кардіологом. І в думці не мала особливих відзнак. Але одного дня отримала запрошення на нагородження та повідомлення про те, що я пройшла всі три тури голосування. Ця премія — оцінка моєї праці за всі роки роботи. Для мене важливо навіть не стільки висока нагорода, скільки визнання людей, які зі мною поряд працюють. Я дуже вдячна моїм колегам за те, що вони мене настільки цінують. Свою роботу дуже люблю. Найвища нагорода — коли б’ється сердечко дитини, коли вона усміхається, коли мати радіє — і душу оповиває спокій, що недаремно живеш на світі.

Василь ПРИШЛЯК,

лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії Тернопільського державного медичного університету
ім. І.Я. Горбачевського, відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України, лауреат премії:
— Кажу всім велике спасибі — хто запровадив цю премію, хто відбирав кращих із кращих, присутнім. Ми, лікарі, собі не належимо. Ми належимо людям — і так до кінця життя. Адже лікарів-пенсіонерів не буває. Лікар працює до останнього.


 ЛАУРЕАТИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕДИЧНОЇ ПРЕМІЇ-2012

«Практикуючі лікарі»:

  • Висоцький Віктор Степанович, лікар-ортопед-травматолог, завідувач травматолого-ортопедичного відділення з центром кістково-гнійної хірургії Херсонського обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни;
  • Галяс Софія Олексіївна, лікар-педіатр, завідувач дитячого відділення Романівської ЦРЛ, смт Романів Житомирської області;
  • Зубов Олександр Дем’янович, лікар-хірург, доктор медичних наук, завідувач хірургічного відділу Діагностичної служби Донецького обласного клінічного ТМО;
  • Лісовий Володимир Миколайович, лікар-уролог, доктор медичних наук, професор, директор Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В.І. Шаповала, ректор Харківського медичного університету, заслужений лікар України;
  • Любушкіна Світлана Михайлівна, лікар-фтизіатр, завідувач відділення легеневого туберкульозу №2 Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру;
  • Медведчук Ніна Миколаївна, лікар-терапевт Овруцької ЦРЛ, м. Овруч Житомирської області;
  • Русак Петро Степанович, лікар-хірург, кандидат медичних наук, завідувач хірургічного відділення №1 Житомирської обласної дитячої лікарні, завідувач Житомирської філії кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика;
  • Смоланка Володимир Іванович, лікар-нейрохірург, доктор медичних наук, професор, директор центру нейрохірургії та неврології, завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.

«Адміністратори закладів охорони здоров’я»:

  • Кожара Юрій Олександрович, головний лікар Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, лікар-педіатр, відмінник охорони здоров’я;
  • Романюк Микола Михайлович, головний лікар Чернігівської обласної лікарні, лікар-хірург, заслужений лікар України.

«Викладачі та ректори медичних навчальних закладів»:

  • Вороненко Юрій Васильович, ректор НМАПО ім. П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, дійсний член НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України;
  • Дзяк Георгій Вікторович, ректор Дніпропетровської медичної академії, завідувач кафедри госпітальної терапії №2, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАМН України;
  • Мороз Василь Максимович, ректор Вінницького національного медичного університету ім. M.I. Пирогова, завідувач кафедри нормальної фізіології, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, академік Академії вищої школи, заслужений діяч науки і техніки України.

«Кращий лікар на думку колег»:

  • Кононенко Валентина Миколаївна, лікар-дитячий кардіоревматолог кардіоревматологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні, відмінник охорони здоров’я;
  • Ломака Жанна Михайлівна, лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук, завідувач гастротерапевтичного відділення Херсонської міської клінічної лікарні ім. О.С. Лучанського;
  • Трифонова Наталія Семенівна, лікар-терапевт, головний лікар Донбаського центру паліативної медицини, м. Донецьк.

«Середній медичний персонал»:

  • Абашкіна Лариса Олексіївна, медична сестра — анестезіолог відділення анестезіології Одеської обласної клінічної лікарні;
  • Галапац Наталія Богданівна, заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської ЦРЛ (Львівська область);
  • Ружило Наталія Степанівна, головна медична сестра Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

«Заклад охорони здоров’я»:

  • Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова;
  • Київська міська дитяча клінічна лікарня №1;
  • Чернівецька обласна клінічна лікарня.

«Медичний навчальний заклад»:

  • НМАПО ім. П.Л. Шупика;
  • Дніпропетровська медична академія;
  • Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.

«Медик столиці» (заклад):

  • Київська міська клінічна лікарня № 17.

«Медик столиці»:

  • Ємець Ілля Миколайович, лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика, заслужений лікар України;
  • Кожара Юрій Олександрович, лікар-педіатр, головний лікар Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1, відмінник охорони здоров’я;
  • Пілецький Анатолій Михайлович, лікар-терапевт, доктор медичних наук, головний лікар Київської міської клінічної лікарні № 8, професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології НМАПО ім. П.Л. Шупика, заслужений лікар України.

«Медик регіону»:

  • Антонець Тетяна Іванівна, лікар-педіатр, кандидат медичних наук, головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, заслужений лікар України;
  • Котурбаш Радислав Йосипович, лікар-дитячий хірург, головний лікар Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, заслужений лікар України;
  • Мітько Володимир Миколайович, лікар ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, начальник Сімферопольського районного ТМО — головний лікар Сімферопольської ЦРЛ, заслужений лікар України та АР Крим;
  • Мороз Віктор Васильович, лікар-уролог, головний лікар Нововолинської центральної міської лікарні, заслужений лікар України (Волинська область);
  • Петерчук Петро Фадейович, лікар-невропатолог, ординатор відділення профпатології Волинської обласної клінічної лікарні;
  • Пришляк Василь Дмитрович, лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, консультант університетського консультативно-лікувального центру, кардіолог медичного центру «Медівіт», відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України;
  • Цурканенко Андрій Дмитрович, лікар-акушер-гінеколог, ординатор гінекологічного відділення Міського пологового будинку №5 (м. Запоріжжя).

«За розвиток здорового способу життя та здоров’я»:

  • Апанасенко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри спортивної медицини та санології НМАПО ім. П.Л. Шупика, головний санолог МОЗ України;
  • Швець Олег Віталійович, директор Державного НДЦ із проблем гігієни харчування МОЗ України, асистент кафедри факультетської терапії №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

«Особливий внесок в охорону здоров’я»:

  • Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука».

«Соціальна корпоративна відповідальність»:

  • Агрофірма «Мир», с. Горностаївка Новотроїцького району Херсонської області;
  • представництво «Шовен Анкерфарм ГмбХ» в Україні, м. Київ.

«Лікар приватного лікувального закладу»:

  • Данкович Наталія Олександрівна, лікар-акушер-гінеколог, доктор медичних наук, генеральний директор мережі клінік «Мати і дитя» в Україні, професор кафедри кримінального права та криміналістики Національного університету Державної податкової служби України.

«Іноземний лікар»:

  • Д-р Майкл Колінз, США (Michael T. Collins, M.D., Tenure Track Investigator Chief, Skeletal Clinical Studies Unit NATIONAL INSTITUTES OF HEALTH BETHESDA, MD, USA);
  • Д-р Тайба Жорніцкі, Ізраїль (Taiba Zhornicky M.D., Department of Medicine and Metabolic Unit, Kaplan Medical Center, Rehovot, Israel).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я