Збільшення мінімальної заробітної плати, про яке так голосно, довго й оптимістично говорили представники Кабінету Міністрів України, мало сприяти відповідному зростанню зарплатні висококваліфікованих фахівців, зокрема лікарів. МОЗ же взагалі обіцяло зробити лікарів суперзаможними, майже такими, як їх європейські колеги. Проте цього не сталося.
Натомість вийшла зрівнялівка, бо як інакше назвати ситуацію, коли різниця в зарплаті лікаря-анестезіолога першої категорії та санітарки з мінімальною оплатою праці становить аж… 1300 грн. Коли ж порівняти заробітну плату лікаря загальної практики-сімейної медицини (дивіться копії платіжок), то вона за чотири роки практично не змінилася: якщо у січні 2013 року такий фахівець отримав на руки 3492 грн, то в лютому 2017-го — 3508 грн. В одній із платіжок можна побачити «захмарну» як для лікаря-терапевта суму: 4424 грн. Але не поспішайте заявляти про «покращення» — така цифра зумовлена доплатою за замісництво, тобто людина працювала фактично у дві зміни.
Виходить, для того, аби лікар отримав зарплату, трохи більшу від задекларованого Урядом мінімуму, йому потрібно працювати за двох. Може, на це й розраховують можновладці, адже за таких умов оплати праці фахівців в українській галузі охорони здоров’я стане ще менше.
Ірина МАКАРЧУК, «ВЗ»