Київська міська державна адміністрація планує до кінця року впровадити в усіх районах столиці систему електронного запису до лікарів первинної ланки Helsi, яка стане першим етапом у формуванні єдиного інформаційного простору міста.
На сьогодні цю систему в якості пілотного проекту вже впроваджено в Подільському районі. Готуються підключитися до неї заклади Оболонського та Деснянського районів. За словами заступника Голови Київської міської держадміністрації Миколи Поворозника, нині виникла затримка щодо поширення системи, оскільки є проблеми із забезпеченням медкзакладів комп’ютерами.
Подільський район було вибрано як пілотний, оскільки він найменший у столиці. Впровадження системи Helsi показало, що близько 60% медиків району не володіють комп’ютерами, тож у медичних закладах для них були організовані курси комп’ютерної грамотності, слухачі яких окрім основних навичок роботи з технікою засвоювали також роботу в системі Helsi. Навчання на таких курсах тривало від двох тижнів (для тих, хто володів комп’ютером) до трьох місяців. Його пройшли близько 800 працівників.
Користувачами Helsi можуть бути і пацієнти. Система передбачає створення особистого кабінету пацієнта, куди лікар вносить дані про його стан здоров’я, прийоми та призначення. Передбачено можливість обміну даними між первинною і вторинною ланками надання меддопомоги. З часом систему буде об’єднано з високоспеціалізованими клініками третинного рівня. Крім того, розробники Helsi планують підключити до неї перелік зареєстрованих в Україні лікарських препаратів.
Як уточнив керівник групи впровадження Helsi Євген Донець, її розробники координують роботу з Міністерством охорони здоров’я, аби мати можливість підключитися до єдиної всеукраїнської електронної системи охорони здоров’я.
За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»