Суд дозволив Уряду призначити Наталю Шолойко держсекретарем МОЗ

965

Заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом, у якому просить скасувати рішення Конкурсної комісії з питань вищого корпусу державної служби від 7 грудня 2016 року щодо конкурсу на вакантну посаду держсекретаря МОЗ, згідно з яким Наталя Шолойко була визнана переможцем. У зв’язку із цим у січні судом було відкрито провадження в адміністративній справі (рішення по ньому ще не ухвалене). При цьому О. Сивак виступила з клопотанням про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони КМУ здійснювати дії, спрямовані на призначення Н. Шолойко державним секретарем МОЗ. Суд відмовив заступнику Міністра охорони здоров’я у задоволенні цього клопотання. Про це йдеться в ухвалі суду від 6 березня.

Зараз Н. Шолойко обіймає посаду заступника директора з реєстрації ліків і фармакологічного нагляду ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ). Відповідно до Статуту ДЕЦ, затвердженого Уляною Супрун 25 серпня 2016 року (через 3 тижні після її призначення на посаду в. о. Міністра), директор ДЕЦ призначає і звільняє своїх заступників за погодженням із МОЗ. Отже, директор ДЕЦ Тетяна Думенко погодила з командою Уляни Супрун кандидатуру Н. Шолойко, і заперечень у МОЗ тоді не виникло.

Ще до призначення Н. Шолойко заступником директора ДЕЦ правоохоронні органи, зокрема СБУ, повідомили про причетність членів родини Шолойко (чоловіка Олександра Хейломського, доньки Тетяни Хейломської та свекра Бориса Хейломського) до розкрадання 500 млн грн на виробництві інсулінів ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар». Цей очевидний конфлікт інтересів, коли дружина першого заступника Голови правління «Індару» Олександра Хейломського відповідає за реєстрацію всіх ліків в Україні, тоді ніяк не насторожив команду У. Супрун.

Скандал же розгорівся у грудні 2016 року після оголошення результатів конкурсу на посаду держсекретаря МОЗ, у якому перемогла Н. Шолойко. Тоді У. Суп­рун виступила проти її призначення саме через цей конфлікт інтересів і фігурування в корупційному скандалі. До того ж представники сфери охорони здоров’я, політики і чиновники неодноразово заявляли, що причина невдоволення У. Супрун криється не в боротьбі за очищення влади, а в бажанні призначити держсекретарем Оксану Сивак.

Громадськість була обурена незаконним допуском Оксани Сивак до участі в конкурсі. Незважаючи на це, у січні 2017 року МОЗ уповноважив на виконання обов’язків держсекретаря саме О. Сивак.

За матеріалами Рharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я