Більше 60 лікарів із 19 перинатальних центрів України взяли участь у національному семінарі, що проходив у Вінниці для акушерів-гінекологів і неонатологів, де розглянули досвід кращих світових практик із ведення клінічних станів, небезпечних для життя матерів і немовлят.
Захід організовано за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» та за фінансової підтримки МБФ «Фонд економічних реформ в Україні». «Самі собою перинатальні центри не вирішать жодних завдань, якщо в них немає професіоналів, тому Національний проект залучає сьогодні якомога більше міжнародних проектів із їх тренінгами і розробленими пакетами документів та робить усе можливе для створення більш комфортних умов праці та можливостей професійного росту», — зауважила під час виступу Олена Осінкіна, координатор проекту «Нове життя».
Навчальні матеріали для семінару розроблені в межах україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини». А заняття проводила команда тренерів, що складалася із національних експертів-співавторів тренінгових модулів, присвячених таким актуальним темам, як багатоплідна вагітність, вагітність і пологи після кесаревого розтину, транспортування та дихальна підтримка новонароджених.
У своєму виступі Наталія Рябцева, керівник офісу з впровадження україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» повідомила про те, що Програма вже закуповує обладнання для перших в Україні навчальних симуляційних лабораторій, які будуть створені на базі перинатальних центрів у партнерських регіонах.
Прес-служба МОЗ України