Верховна Рада повернула «реформаторські закони» МОЗ на доопрацювання

3521

Верховна Рада України відклала прийняття «реформаторських законів» МОЗ, оскільки вони, на думку депутатів, недоопрацьовані. Мова йде про чотири законопроекти: «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327), «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення» (№6328), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№6329) і «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (№6347).

Депутати пояснюють свою позицію тим, що Міністерство винесло на розгляд ВР «сирі закони» без пояснення того, як вони працюватимуть у реальному житті. Зокрема Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець говорить, що команда У. Супрун не змогла відповісти на прості запитання, які стосуються майбутньої медичної реформи в Україні. А саме:

  • яку систему медичного страхування планується створити в Україні;
  • де закон про медичне страху­вання;
  • як і за якою формулою розраховуватиметься вартість медичної послуги;
  • скільки доведеться платити кожному українцю, щоб просто потрапити в лікарню на планову операцію або діагностику, у разі прийняття пакету реформ від МОЗ;
  • як виживатимуть пенсіонери, інваліди, діти-сироти, ветерани війни в Афганістані й Другої світової, якщо всім їм потрібно буде платити вже не тільки за ліки, а й за планове лікування в медичному закладі;
  • як проживуть регіони без субвенції, котру нові закони МОЗ планують у них забрати — централізувати до свого нового бюджету.

«Саме тому у справу йдуть усі підручні і відволікаючі засоби: гучні заяви про підтримку церков і послів, флешмоби, танці й зарядки, звернення відомих співаків і цивільних діячів. МОЗ і його туманний шлейф пускають дим, проводять акції, публікують замовний і брехливий компромат на тих, хто дозволяє собі думати і прогнозувати негативні наслідки від нашвидкуруч зліплених законів МОЗ. І це робиться не тільки тому, що вони дуже поспішають, а й для того, щоб відвернути увагу від 4 млрд грн, виділених державою на закупівлю медикаментів і виведених Міністерством з України в листопаді-грудні 2016 року в закордонні банки.

Гроші пішли, а ліки не прийшли, оскільки МОЗ підписало договори з міжнародними організаціями без зазначення термінів поставок і придатності ліків. Завдання, мабуть, полягало в тому, щоб швидше витратити гроші, а не захистити життя і здоров’я громадян своєї країни», — сказала О. Богомолець.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та видання «Лівий берег»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я