Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 р. №335 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» буде зменшено суму одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного профілю й уклали на строк не менше ніж 3 роки договір про роботу в закладах охорони здоров’я, розташованих у сільській місцевості, а також в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики (сімейних лікарів), дільничних лікарів-педіатрів і лікарів-терапевтів.
Згадана Постанова зобов’язує з 1 січня 2017 року змінити словосполучення «мінімальна заробітна плата» на «прожитковий мінімум для працездатних осіб, установлений на 1 січня календарного року». Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про це рішення на засіданні Уряду 18 травня. Документом вносяться зміни до Постанови від 11.05.2011 р. №524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», відповідно до яких вищезазначеній категорії випускників одноразова адресна грошова допомога надаватиметься в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не п’яти мінімальних заробітних плат. Так, із 1 січня 2017 року мінімальна місячна заробітна плата становить 3200 грн. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2017 року — 1600 грн, а з 1 травня —1684 грн.
Таким чином, випускники медичних навчальних закладів, які працюватимуть у сільській місцевості або сімейними лікарями, замість 16 тис. грн отримають 8,42 тис. грн.
За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України