Потребували багато, а отримають мало?

241

З 20 по 23 червня на пленарних засіданнях VI сесії Верховної Ради України вирішували важливі для медичної галузі питання. Зокрема розглядали законопроекти про психіатричну медичну допомогу, питання проведення парламентських слухань і внесення змін до державного бюджету, а саме дофінансування системи охорони здоров’я. На жаль, народні обранці не надто активно «захищали» інтереси медичної спільноти, а на деяких позиціях намагалися ще й зекономити.

Народні депутати в першому читанні під­т­римали проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№6600), яким передбачено перерозподілити позапланові надходження. Незважаючи на катастрофічне недофінансування галузі — дірку в бюджеті НАМН України й зрівнялівку в зарплаті лікарів — першочергові статті видатків були суттєво скорочені. Як розповідає заступник Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, видатки на медицину скоротили вдесятеро.

«За ілюзією перемоги вкотре видніється зрада, — говорить І. Сисоєнко. — Кабінет Міністрів України запропонував Верхов­ній Раді розподілити позапланові доходи держбюджету: 24 млн грн мають витратити на соціальні, інфраструктурні й оборонні потреби. Коли мова зайшла про медицину, ми говорили, що в галузь треба спрямувати 3 млрд грн медичної субвенції — зарплати медикам усієї України. КМУ не погодився з такими розрахунками і повідомив, що на це надважливе питання буде виділено лише 400 млн грн, але в ніч перед голосуванням у Парламенті хтось хвацько встиг відкусити від цієї суми ще 20 млн грн. Отже, гроші на зарплати медикам скоротили майже вдесятеро — до 380 млн грн. Аналогічна історія трапилася і з НАМН України: просили 1,6 млрд грн, а отримали лише 500 млн грн».

На лікування українців за кордоном виділено 100 млн грн. На думку І. Сисоєнко, цих коштів дуже мало, оскільки зараз на черзі у МОЗ — 93 особи, які потребують державної фінансової підтримки.

Також народні депутати навіть не розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо врегулювання законодавства у сфері зас­тосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування — друге читання), проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги» (друге читання), проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему «Проблеми та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України» і проект Постанови про рекомендації парламентських слухань на тему «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє».

«Медицина в цій державі, як завжди, фінансується за залишковим принципом… І Парламент знову підтвердив це, оскільки через відсутність у залі необхідної кількості народних депутатів навіть не знайшлося 226 голосів на затверд­ження парламентських слухань про медичну освіту, що стало підставою для спікера Верхов­ної Ради закрити пленарне засідання», — обурюється І. Сисоєнко.

За матеріалами офіційної Facebook-сторінки Ірини Сисоєнко та офіційної веб-сторінки ВРУ

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я