Харківщина: Кожній важкохворій дитині — професійний медичний догляд

234

У Харкові проживає 3,5 тис. дітей-інвалідів, із яких майже 500 конче потребують паліативної допомоги. Тож міська рада вирішила створити на базі КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня №5» хоспіс, а для тих сімей, котрі не готові віддати своїх дітей до стаціонару, — мобільні бригади з надання паліативної допомоги маленьким пацієнтам удома.

Харківщина: Кожній важкохворій дитині — професійний медичний догляд

Досвід роботи такого медзакладу в Харкові вже мають — тутешній хоспіс для дорослих відповідає усім світовим стандартам і визнаний одним із кращих у країні. Враховуючи, що за останні 10 років у місті спостерігається тенденція до зростання кількості дітей з інвалідністю, представники міської ради провели анкетування серед батьків важкохворих дітей і з’ясували, що вже сьогодні майже 100 сімей готові прийняти стаціонарну паліативну допомогу від медиків. Отже, назріла потреба відкрити такий самий заклад для маленьких пацієнтів. Департамент охорони здоров’я Харківської міської ради вже має готовий проект та фінансовий кошторис. Крім персоналу лікарні до виконання такої важливої соціальної програми вирішив долучитися ще й колектив Харківського обласного медичного коледжу, який взяв на себе підготовку кадрів для догляду за дітьми.

Зрозуміло, що відкриття стаціонару пот­ребує часу і коштів. Зокрема для проведення капітального ремонту необхідно близько 8 млн грн, а на матеріально-технічне оснащення хоспісу виділять 1,6 млн грн. Надалі ж щороку на зарплатню персоналу буде потрібно 1,7 млн грн, на комунальні послуги й енергоносії (за попередніми підрахунками) — 460 тис. грн, на медикаменти — 800 тис. грн, на харчування дітей — 350 тис. грн.

Утім, хоспісна допомога — це не тільки медична, а й соціальна проблема. Поки триватиме облаш-тування хоспісу, у Харкові навчатимуть соціальних робітників надавати кваліфіковані медичні послуги, а членів родин важкохворих дітей — доглядати за ними. Одним із нововведень є також створення мобільних бригад з надання паліативної допомоги, які допомагатимуть тим сім’ям, котрі поки що не готові доправити свою важкохвору дитину до медзакладу і доглядають її вдома.

«Ми намагаємося використати всі можливості, щоб максимально допомогти дітям, — сказала заступник міського Голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. — Ми запропонували суспільству абсолютно нову модель роботи з невиліковно хворими людьми, зокрема дітьми, і нас підтримали не тільки медики, а й педагоги, волонтери».

Курси для підготовки фахівців з догляду за важкохворими дітьми тривають три місяці. Першими їх слухачами стали окрім медиків волонтери, адже багато сімей потребують фахового догляду за хворими. Їх навчають викладачі Харківського обласного медичного коледжу, які отримували спеціальні знання з цього напрямку в Німеччині. Організовано теоретичні та практичні заняття, у тому числі й у симуляційному класі.

Планується, що після спеціальної медичної й психологічної підготовки курсанти спочатку проходитимуть практику в хоспісі для дорослих пацієнтів. Надалі ці курси можуть стати базою для відкриття нової спеціальності, пов’язаної з паліативною допомогою важкохворим.

Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я