Майже всі випадки кору та краснухи діагностуватимуть лабораторно

803

У зв’язку зі стрімким зростанням захво­рюваності на кір МОЗ вирішило змінити алгоритм лабораторної діагностики кору та краснухи. Відтепер у разі звернення пацієнтів із висипаннями майже в усіх випадках братимуться зразки для лабораторної діагностики.

У Міністерстві повідомляють: відповідно до вимог Наказу МОЗ України від 17.05.2005 р. №188 «Про затвердження інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором» при спорадичній захворюваності лабораторно обстежуються всі зареєстровані випадки захворювання на кір, при виникненні спалахів — перші 3-5. Однак накопичений досвід лабораторної діагностики кору та краснухи вимагає внесення коректив до алгоритму проведення лабораторних досліджень.

Зокрема при спорадичному рівні захворюваності матеріал від кожного хворого з підоз­рою на кір і краснуху необхідно направляти до Державного НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і його філіалу в Одесі, акредитованих до 1 січня 2019 року в лабораторній мережі Європейського бюро ВООЗ із діагностики кору та краснухи.

Для ізоляції та генотипування вірусів кору і краснухи відбирати зразки сечі й носоглоткові змиви слід протягом 3 діб з моменту появи висипу. Одночасно дозволяється проводити взяття зразків сироваток крові для визначення наявності специфічних антитіл класу ІgМ методом імуноферментного аналізу. Починаючи із 4-ї і до 28-ї доби потрібно відбирати тільки зразки сироваток крові. Під час зростання рівня захворюваності для підтвердження клінічних діагнозів «кір» або «краснуха» проведення тестування сироваток крові хворих забезпечуватиметься у вірусологічних лабораторіях обласних/міських лабораторних центрів МОЗ України.

Слід зауважити, що всі подальші випадки захворювання можуть бути уточнені на підс­таві епідеміологічного зв’язку з лабораторно підтвердженим випадком. За словами спеціаліста Бюро ВООЗ в Україні з питань імунізації та захворювань, що попереджаються вакцинацією, Вусали Аллахвердієвої, під час спалаху необхідно виявляти і підтверджувати кожен ланцюжок передачі захворювання на матеріалі 1-2 зразків. Загалом не менше 80% діагнозів мають бути підтверджені лабораторно.

Крім того, обов’язкового лабораторного підтвердження потребують усі підозрілі випадки кору і краснухи серед вагітних, навіть за умови вже підтвердженого спалаху незалежно від фонової захворюваності або кількості раніше уточнених випадків. Матеріал від означеного контингенту пови­нен бути спрямований до Державного НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і його філіалу в Одесі.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я