Лікарі ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України» уже три місяці не отримують зарплати, а пацієнти, яким не вдалося зібрати гроші на лікування, змушені повертатися додому, часом у критичному стані.
У безвихідь інститут зі світовим ім’ям потрапив через запровадження платних послуг, що було зроблено в рамках пілотного проекту медичної реформи. «Ми пояснювали Міністерству фінансів і Міністерству охорони здоров’я України, що інститути як державні установи не можуть існувати тільки за рахунок надання медичних послуг. Їм необхідне базове державне фінансування», — говорить директор інституту Василь Лазоришинець.
У Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова з усіх сил намагаються зберегти унікальний колектив, але з кожним днем робити це стає дедалі важче.
«Лави рідіють. На щастя, поки що нікого не скорочують, але до цього йде. Зарплати немає, в інституту велика заборгованість по комунальних платежах. Лікарі змушені шукати іншу роботу, тому багато з них виїжджають за кордон. Коли пішли чутки про те, що інститут може закритися, пацієнтів стало ще більше», — розповідає хірург Ігор Дідковський.
Керівництво інституту вже рік б’є на сполох через катастрофічне недофінансування. Усі намагання Уряду і профільного Міністерства владнати питання не дають позитивного результату — брак державного фінансування установам Національної академії медичних наук України загнав її структурні підрозділи в глибоку фінансову прірву. Так, 27 липня під час наради в КМУ урядовці пообіцяли погасити працівникам Інституту Амосова заборгованість по зарплаті, але це всього лише латання однієї маленької дірки, тоді як уся система тріщить по швах.
За матеріалами програми новин телеканалу «Інтер»