Харківщина: На старті — створення єдиної міської служби «911»

471

Відповідно до задуму Харківської міськради служба «911» офіційно об’єднає екстрену медичну допомогу, рятувальників і поліцію, утворивши систему «Безпечне місто», що добре зарекомендувала себе в мегаполісах Європи та США. Успішний досвід такої роботи в місті напрацьовано впродовж останніх п’яти років. А тепер до створення офіційної версії служби підключилися експерти з безпеки компанії Guliani Security & Safety (США).

Наприкінці липня у міськраді відбулася спільна нарада американських фахівців і представників різних державних структур та комунальних підприємств Харкова. Сьогодні в місті створено унікальну для України систему GPS-координації роботи служб екстреної і невідк­ладної медичної допомоги, поліції та надзвичайників, але досі немає чіткого алгоритму дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. У кожної служби — свої нормативи, інструкції, і хоча усі вони діють за єдиною системою GPS-навігації, однак підпорядковуються різним керівникам.

«Ми хочемо, щоб у Харкові працював єдиний координаційний центр, у якому представники всіх служб об’єдналися б у команди й оперативно реагували на надзвичайні ситуації. Це питання потрібно відрегулювати на законодавчому рівні, і в Харкові є ініціатива, яку хотілося б реалізувати», — зазначив перший заступник Харківського міського Голови Ігор Терехов.

Генеральний директор компанії Guliani Security & Safety (GSS) Джон Хувейн повідомив, що фахівці світового рівня, які проводять семінари для рятувальних служб Нью-Йорка, створили службу реагування на надзвичайні ситуації в американському «Диснейленді» й допомагають зі створенням подібних структур у різних країнах світу, готові надати консультації всім харківським підрозділам. За його словами, міська влада Харкова працює ефективно, тому здатна відрегулювати спільну роботу міської швидкої допомоги, муніципальної поліції й протипожежного управління.

«Коли я — сержант служби безпеки, а не парамедик, перебуваю на місці надзвичайної події, як я можу викликати більше машин швидкої допомоги? Через свою чергову частину? Але медики їй не підкоряються! У нас ця ланка до теракту 11 вересня також не була чітко налагоджена. Тому й швидкість реагування медиків була дещо низькою. Ми переконалися в доцільності створення єдиного центру, де приймалися б термінові рішення, й усі служби під час надзвичайних ситуацій йому підпорядковувалися», — розповів Джон Хувейн.

Нинішній візит американських експертів у Харків уже другий, тому план дій погодили заздалегідь. І якщо перший візит був присвячений підготовці рятувальників, роботі правоохоронців та їх взаємодії з владою, то другий — знайомству із системою невідкладної медичної допомоги. Експерти компанії Guliani Security & Safety відвідали КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. проф. А. І. Мещанінова». Директор Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Юрій Сороколат і головний лікар вказаного медичного закладу Олена Ковальова показали гостям приймальне та реанімаційне відділення, відділення політравми, Центр щелепно-лицьової і реконструктивної хірургії. У цій сучасній лікарні щодня приймають близько 200 осіб і можуть надати допомогу близько 100 пацієнтам упродовж години в разі екстреної ситуації. Усе устаткування, необхідне для діагностики, працює цілодобово. Цього року в лікарні завершили реконструкцію найбільшого в Україні Центру щелепно-лицьової і реконструктивної хірургії, модернізували операційну в Центрі малоінвазивної хірургії, капітально відремонтували палати відділень анестезіології, інтенсивної терапії, політравми, а також закупили багато ультрасучасного обладнання.

«Робота організована так само, як у наших госпіталях. Два приймальні відділення з виходами на два боки, й, відповідно, два під’їзди до лікарні. Це важливо, коли продумано всі деталі на випадок екстрених ситуацій. Дуже зручно, що діагностику здійснюють до надходження у відділення і що менше 20 хвилин потрібно з моменту встановлення первинного діагнозу до направлення пацієнта в операційну. Цей термін відповідає нашим стандартам. Також важливо, що 24 години на добу в лікарні працює пост поліції. За мінімального бюджету на охорону здоров’я ви робите усе можливе», — зазначив медичний експерт із Флориди Джордж Бойл.

На завершення знайомства з провідним медичним закладом Харкова гендиректор GSS Джон Хувейн наголосив, що американські професіонали поділяться кращими практиками, і вказав на важливість взаємодії місцевої влади з усіма службами, які відповідають за безпеку людей: «У нас був гіркий досвід 11 вересня, урагану «Катрін». У перші години після катастрофи саме місцева влада має подбати про безпеку людей і надати все необхідне. Вона повинна мати більше повноважень, щоб впливати на ситуацію. Ми ділимося досвідом, який Харків зараз активно переймає. Треба домогтися того, щоб люди, бізнес і влада дивилися в одному напрямку, коли це стосується реакції на надзвичайні ситуації».

З цією метою в рамках згаданого проекту готується наступний етап: зустріч Харківського міського Голови Генадія Кернеса і радника президента США, колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані.

Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ, м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я