Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець говорить, що вона підтримує медичну реформу, але не у тому варіанті, який пропонує команда Уляни Супрун. «Після цієї реформи медична допомога буде доступною лише для тих, у кого є гроші, а наше завдання — зробити її доступною для тих, у кого їх немає. Тому нам потрібне обов’язкове медичне страхування. Цей шлях пройшли Польща, Румунія, Молдова, Японія. Система має впроваджуватися поступово, щоб медична допомога була доступною», — заявила вона.
Ольга Богомолець переконана: для того, щоб «протягнути» свій варіант медреформи, МОЗ маніпулює фактами і цифрами. Особливо, коли це стосується пакета платних та безкоштовних послуг. «У Міністерстві кажуть, що безоплатним пакетом послуг покриють до 80% усіх звернень українців до лікаря. Насправді це не так, адже у МОЗ не просто маніпулюють інформацією, а фальсифікують її. 80% людей в Україні звертаються за екстреною допомогою та на первинну ланку, а 20% — потребують високоспеціалізованої допомоги, тобто складних операцій. Вартість цих процедур є набагато вищою, ніж оплата первинної допомоги, тому Міністерство хоче, щоб оплата високоспеціалізованої допомоги лягла на плечі людей», — переконана О. Богомолець.
Вона вважає, що МОЗ не публікує прейскуранту, оскільки заклади вищої ланки вже порахували вартість операцій. «Наприклад, собівартість операцій з усунення вади серця у дитини або стентування та шунтування для інституцій складає від 100 до 300 тис. грн. Ці цифри непідйомні для населення. І реформа призведе до того, що ми втратимо доступну високоспеціалізовану допомогу. Лікарі, котрі не отримають коштів, виїдуть за кордон, а спеціалізовані заклади закриються. Безкоштовною первинною ланкою ми повністю знівелюємо високоспеціалізовану допомогу, яка сьогодні і так майже не фінансується державою, що є нонсенсом. У всіх країнах світу саме цей вид допомоги має покриватися медичним страхуванням», — стверджує Голова профільного Комітету ВРУ.
За матеріалами ТОВ «Західна інформаційна корпорація»