Всесвітня організація охорони здоров’я 20 жовтня оголосила про те, що президента Зімбабве Роберта Мугабе, якого неодноразово звинувачували в порушенні прав людини і придушенні політичної опозиції, призначено Послом доброї волі. Одним з основних завдань Мугабе буде боротьба з незаразними хворобами: раком, захворюваннями серця, дихальної системи, діабетом тощо.
Новий Генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що призначення Мугабе допоможе «вплинути на його колег у регіоні». Проте його рішення розкритикували декілька груп, які займаються розвитком охорони здоров’я і захистом прав людини. «Корупція Мугабе та його кричуща нездатність управляти економікою зруйнували систему охорони здоров’я у Зімбабве. Більше того, сам Мугабе лікується за кордоном», — заявив виконавчий директор Human Rights Watch Кеннет Рот.
21 жовтня, після численних заяв правозахисників, керівник ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус скасував рішення призначити Роберта Мугабе Послом доброї волі. «Я уважно вислухав усіх, хто висловив стурбованість, і почув про різні проблеми. Я також проконсультувався з урядом Зімбабве, і ми вирішили не призначати Роберта Мугабе на цю посаду. Так буде краще для інтересів ВООЗ», — повідомив він в офіційній заяві.
За матеріалами «РБК-Україна»