Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець опублікувала попередні розрахунки на медичні послуги в деяких лікувальних закладах, де прописані «космічні» ціни на певні їх види. Наприклад, аортокоронарне шунтування в умовах штучного кровообігу коштуватиме майже 104 тис. грн, лікування гострого панкреатиту — близько 72 тис. грн, лікування кістозної хвороби печінки — приблизно 192 тис. грн.
У відповідь на оприлюднення цих даних заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив: «Це приблизні тарифи для пілотного проекту Національної академії медичних наук, МОЗ та Мінфіну. Цього року з чотирма інститутами НАМН України ми хочемо відпрацювати нову модель, коли тарифи оплачує держава, а людина нічого не платить за свою операцію. Кожна послуга матиме свою вартість, яка називатиметься «тариф». Коли людина звернулася до лікарні, і їй надали послуги (наклали гіпс, видалили апендицит), ми знатимемо, у скільки це обійшлося. Цю суму лікарня виставить до сплати. Але не пацієнту, а державі. І саме для оплати послуг буде створено Національну службу здоров’я України. Пацієнт не платитиме нічого за послуги, гарантовані державою».
У свою чергу Ольга Богомолець стверджує, що «українцям нахабно брешуть про реформу», оскільки коштів у бюджеті не збільшилося, а ціни зросли. «У бюджеті на 2018 рік на всю медицину передбачено 114 млрд грн. Якщо підвищити зарплату лікарям хоча б до рівня вчителів, то тільки на оплату праці медиків знадобиться 185 млрд грн. Але МОЗ, не скривившись, обіцяє набагато більше підвищення. Грошей не вистачить навіть на зарплати медикам, про яку безкоштовну медицину можна говорити? — дивується О. Богомолець. — Замість того, щоб забезпечити виконання ст. 49 Конституції України, домагатися внесення змін до бюджету та збільшення видатків на медицину, вони продовжують повторювати свої заклинання, від яких кількість грошей на охорону здоров’я не збільшується. Лікарям МОЗ обіцяє захмарні зарплати, пацієнтам — повністю безкоштовну та високоякісну допомогу… Головне — обіцяти, обіцяти, всім і побільше, тільки б люди не ставили зайвих запитань. А потім, коли хвиля ейфорії від «реформи» спаде, можна буде сказати: вибачте, люди, але грошей у бюджеті на всіх і все не вистачає, доведеться вам самим платити за лікування».
За матеріалами офіційних сторінок Ольги Богомолець та Павла Ковтонюка у Facebook