Президент американської фармацевтичної компанії Mylan Раджив Малік та генеральний директор індійської фармацевтичної компанії Emcure Pharmaceuticals Ltd Сатіш Мехта стали першими топ-менеджерами, котрі потрапили під підозру у цивільному антимонопольному розслідуванні прокурорів 45 штатів США. Оновлений список «підозрюваних» включає 18 фармкомпаній, які, за результатами перевірки, спільно утримували високі ціни на 15 генеричних препаратів.
Американські прокурори зазначають: на галузевих конференціях, а також за допомогою телефонних дзвінків, електронного листування, текстових повідомлень керівники фармкомпаній домовлялися про підвищення й утримування цін на конкретні генерики та спільно визначали частку кожної компанії на ринку. Звинувачення у змові висунуто таким всесвітньо відомим фармвиробникам, як Teva Pharmaceutical Industries Ltd, підрозділ Sandoz компанії Novartis AG, Sun Pharmaceutical Industries Ltd, Apotex Inc тощо. Генеральні прокурори вимагатимуть від них відшкодування збитків за державною програмою медичного страхування Medicaid для споживачів та штатів.
Крім того, у розслідуванні уточнюються деталі розмов і листування Раджива Маліка і Сатіша Мехта, які відбувалися під час виходу на ринок препаратів Heritage Pharmaceuticals (дочірня компанія Emcure Pharmaceuticals Ltd). Зазначається, що завдяки «тісній співпраці» компанія Mylan допомогла Heritage вийти на ринок без тиску на ціни. У фармацевтичній компанії Mylan висунуті звинувачення заперечують. «Ми ретельно розслідували ці твердження і не виявили жодних доказів того, що співробітники Mylan управляли цінами… Ми впевнені в чесності нашого президента Раджива Маліка і повністю його підтримуємо. Компанія і Раджив Малік планують енергійно відстоювати свої позиції у цій справі, і ми з нетерпінням чекаємо на можливість представити повний захист», — повідомляється в офіційному прес-релізі фармвиробника.
Незважаючи на невизнання Mylan своєї провини, 31 жовтня у Нью-Йорку її акції впали на 6,6%. Крім того, цю фармацевтичну компанію не вперше звинувачують у цінових махінаціях. Улітку цього року Mylan зобов’язалася виплатити Міністерству юстиції США штраф у розмірі 465 млн дол. через неправильну класифікацію протиалергійного засобу EpiPen, який використовували у федеральній програмі пільгового страхування для соціально незахищених верств населення Medicaid. Скандали з EpiPen почалися рік тому, коли на різке завищення цін звернули увагу сенатори-республіканці. Саме тоді під час слідства було виявлено, що з 2008 по 2016 рік Mylan підвищила вартість упаковки двох шприців з EpiPen зі 100 дол. до більше ніж 500.
За матеріалами видання Bloomberg