Український науковець увійшов до групи міжнародних експертів

666

Група міжнародних експертів працює над розробкою стратегії з планування і здійснення моніторингу щитоподібної залози в популяціях, які могли постраждати від радіаційного опромінення вна­слідок ядерної аварії. У кінці жовтня 2017 року у м. Ліон (Франція) відбулася перша нарада експертної групи проекту «Моніторинг щитоподібної залози після ядерних аварій (TM-NUC)».

Метою проекту TM-NUC (Thyroid Monitoring after Nuclear Accident) є оцінка останніх наукових даних про епідеміологію, перебіг та лікування раку щитоподібної залози, розробка принципів ультразвукового дослідження органа після ядерних аварій. Голов­на мета — захистити популяції, які можуть постраждати від радіаційного опромінення внаслідок ядерних аварій. Проект TM-NUC фундується Міністерством навколишнього середовища Японії. Для досягнення цілей проекту Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) заснувало міжнародну групу експертів з моніторингу щитоподібної залози після ядерних аварій. До неї ввійшли 16 учених з 11 країн, що працюють за різними науковими напрямами, включаючи скринінг раку, радіаційну епідеміологію, радіаційну дозиметрію, патоморфологію, онкологію, ендокринологію та хірургію. Більшість експертів беруть активну участь у дослідницьких проектах, пов’язаних з ядерними катастрофами, таких як аварія на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році.

До міжнародної групи експертів входить і єдиний представник України — віце-президент Національної академії медичних наук України, директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України» академік Микола Дмит­рович Тронько. Під час наради український вчений виступив перед іноземними колегами з доповіддю Thyroid cancer screening after Chernobyl accident («Скринінг раку щитоподібної залози після аварії на ЧАЕС (планування і реалізація»).

За матеріалами офіційного веб-сайту НАМН України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я