Ольга Богомолець: «Українців залишать без медичного страхування»

893

Закон про обов’язкове медичне страхування найближчим часом прийнятий не буде. Грошей у бюджеті на медицину виділено замало, тому українцям доведеться і далі платити за всі медичні послуги, ліки та матеріали. Головна причина гальмування впровадження медичного страхування проста — боротьба за прибутки і контроль над грошовими потоками.

Одна група лобістів у Парламенті за будь-яку ціну хоче, щоб обов’язкового медичного страхування в Україні не було, натомість МОЗ забезпечувало мінімальні потреби, а багаті користувалися послугами приватних страхових компаній і приносили їм надприбутки. Інша група лобістів бореться за збір голосів для створення недержавного медичного страхового фонду за участю акціонерних компаній, куди одні сплачуватимуть страхові внески, сподіваючись на порятунок, а інші — отримуватимуть із цього довічні прибутки.

Мета одна, шляхи досягнення різні, але обом групам обов’язкове державне медичне страхування, яке дає змогу збудувати справедливу і доступну систему охорони здоров’я, не потрібне. Чим завершуються такі бізнес-ініціативи — відомо. Недержавні структури раптово банкрутують, а люди залишаються без грошей і послуг. Обидва сценарії розвитку подій (у випадку, якщо обидві групи домовляться) створять підґрунтя для народження нової олігархічної касти, яка зароблятиме на хворобах і збагачуватиметься за рахунок здоров’я людей. Або ж вчергове збагатяться вже існуючі олігархи.

Тому я борюся за обов’язкове медичне страхування саме через створення такого страхового фонду, збереження внесків до якого гарантуватиметься державою, а державні, муніципальні та приватні страхові компанії зможуть конкурувати за сервіс у наданні допомоги і зменшенні захворюваності. Я наполягала на винесенні до сесійної зали законопроектів щодо обов’язкового медичного страхування, щоб депутати перед усією країною, на очах своїх виборців зробили вибір. Але опоненти і лобісти блокують розгляд у Парламенті законопроектів про впровадження обов’язкового державного медичного страхування. Вони намагаються знайти голоси на підтримку своїх бізнес-ідей та формування недержавного страхового фонду. І поки лобісти не переконаються в тому, що голоси на підтримку цієї ідеї є, — на голосування закони поставлені не будуть. Потім колись стане відомо, хто буде його власником. І одразу буде зрозуміло, хто стояв за так званою медреформою, яка сконцентрує в одних руках понад 100 млрд грн, але позбавить людей якісної, доступної і справедливої медичної допомоги.

Я вчергове звертатимуся до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Президента з вимогою впровадження обов’язкового медичного страхування в нашій державі. Мільйони українців не можуть чекати, поки купка людей вирішує в Парламенті свої бізнес-інтереси. Ми повинні домогтися впровадження державної системи обов’язкового медичного страхування та забезпечити для наших громадян високо­якісну і безоплатну медицину. Фонд обов’язкового медичного страхування має бути державним! І на сплачених людьми податках ніхто не має права наживатися. Ми не можемо допустити народження нового олігархічного клану.

За матеріалами офіційної сторінки Ольги Богомолець у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я