Рівненщина: Відкрили серцево-судинний центр у рамках проекту Світового банку

764

У Рівненській обласній клінічній лікарні запрацював серцево-судинний центр. Завершальною крапкою у його створенні став запуск надсучасного ангіографа Siemens, придбаного у рамках субпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки», який у регіоні реалізують спільно зі Світовим банком.

Сергій РИБАЧОК, керівник групи консультаційної підтримки субпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки», спільного зі Світовим банком проекту МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»
Робота над створенням сучасного та потужного серцево-судинного центру на базі КЗ «Рівненська обласна клінічна лікарня» тривала майже два роки. За кошти Світового банку було придбано обладнання, аналогічного якому у західному регіоні немає. Окрім ангіографа серцево-судинний центр отримав також кардіоваскулярний сканер для кардіологічного відділення, монітори для спос­тереження за станом пацієнта, які встановлено біля кожного ліжка, апарат ШВЛ, обладнання для палат інтенсивної терапії, дефібрилятори, кардіографи, новий сучасний УЗ-апарат — усього 22 одиниці медичної техніки на суму понад 1 млн дол. Також Світовий банк профінансував навчання персоналу, який тут працюватиме. За умовами проекту, 10% коштів, необхідних для створення серцево-судинного центру, мала виділити й область. Тож за кошти з обласного бюджету (понад 3 млн грн) було виконано підготовку і ремонт приміщення для центру. Тепер медики РОКЛ можуть похвалитися тим, що їх центр є одним з найкращих в Україні. Новий ангіограф простоювати точно не буде. Тільки за п’ять днів його роботи медики вже прооперували 31 пацієнта. До слова, завдяки проекту серцево-судинний центр оснащений всіма витратними матеріалами, яких вистачить на рік роботи. Зокрема, придбано 720 стентів — їх надаватимуть пацієнтам безоплатно. Також лікарня забезпечена стентами за цент­ралізованими державними поставками, але призначені вони тільки для хворих із гострим коронарним синдромом.

Подібний серцево-судинний центр з ангіографом планують відкрити у Сарненській ЦРЛ. В області завдяки економії під час проведених закупівель з’явився резерв коштів, тож півроку тому група, яка працює над проектом, звернулася з проханням до Світового банку використати ці гроші для створення ще одного серцево-судинного центру у Сарнах, що дасть змогу швидко госпіталізовувати, а відтак надавати своєчасну допомогу пацієнтам із віддалених північних районів області. Дозвіл отримано, і наразі вже триває відповідна робота: розроблено передпроектні пропозиції, готується до ремонту приміщення для майбутнього центру, паралельно закуповуватиметься необхідне обладнання. Серцево-судинний центр у Сарнах має запрацювати вже через рік-півтора.

А в планах обласної влади — подальше забезпечення лікувальних установ області обладнанням. Зараз розглядається питання придбання другого ангіографа для обласної лікарні за умови співфінансування з державного й обласного бюд­жетів. Також область очікує на реалізацію ще двох етапів закупівлі медичного обладнання для центральних районних лікарень і амбулаторій ЗПСМ у рамках проекту Світового банку. Завдяки цьому кардіологічні відділення буде оснащено кардіоваскулярними сканерами, велоергометрами і діаг­ностично-лабораторним устаткуванням, а сімейних лікарів озброять портативними кардіографами та іншим необхідним обладнанням для ефективного виявлення хворих із серцево-судинною патологією.

Варто зауважити, що відколи в області почали реалізовувати проект Світового банку, вдалося чимало зробити. Так, придбали 17 автомобілів швидкої медичної допомоги, майже 900 лікарів пройшли фахове навчання. У найближчих планах — впровадження ІТ-технологій, зокрема електрон­ної медичної системи, яка охопить всю область, і забезпечення лікарів комп’ютерами з підключенням до неї. Наразі в рамках проекту вже освоєно близько 3,5 млн дол. До березня ця сума зросте вдвічі і збільшуватиметься надалі з початком будівництва та ремонту амбулаторій. Загалом проект розрахований до 2020 року.

Дана РОМАНЮК, спеціально для «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я