Для підвищення рівня кваліфікації сімейних лікарів у 2012 році Міністерство охорони здоров’я України започаткувало цикл Всеукраїнських навчальних семінарів «Актуальні питання сімейної медицини». У лютому та квітні провідні науковці України провели два навчальних семінари в Дніпропетровську, в яких взяли участь майже 500 лікарів загальної практики–сімейної медицини. Наразі ще 210 лікарів пройшли необхідний курс лекцій у режимі онлайн — вперше на Дніпропетровщині навчання проводилось дистанційно у форматі телемосту, після чого всі слухачі пройшли тестування з лекційного матеріалу та отримали відповідні сертифікати.
У рамках навчальних семінарів було розглянуто найбільш актуальні питання діагностики, лікування та профілактики захворювань, із якими пацієнти найчастіше звертаються до сімейних лікарів, а саме: серцево-судинні захворювання, у першу чергу — гіпертонічна хвороба, захворювання дихальної системи, цукровий діабет тощо. Курс лекцій у режимі онлайн прослухали лікарі з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Новомосковська, Кривого Рогу, а також Дніпропетровського, Верхньодніпровського, Новомосковського та Синельниківського районів: «На Дніпропетровщині створюються належні умови для професійного розвитку сімейних лікарів. Окрім поглиблених знань, які вони отримують у вищих навчальних закладах та на курсах спеціалізації, в області постійно проводяться науково-практичні семінари, конференції та переривчасті курси з участю провідних учених-медиків. Такі заходи забезпечують професійну підготовку сімейних лікарів для надання якісної медичної допомоги всім членам родини, незалежно від віку та статі», — наголосив заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
На Дніпропетровщині сімейні лікарі проходять фахову підготовку у вищих медичних навчальних закладах (наприклад, Дніпропетровська державна медична академія). Протягом 6 років студенти опановують професію лікаря, після чого розпочинається інтернатура за фахом «загальна практика—сімейна медицина», що триває ще 2 роки. Програма підготовки сімейних лікарів в інтернатурі включає вивчення 20 різноманітних медичних спеціальностей.
У жовтні 2011 року на базі Підгородненської амбулаторії відкрито навчально-методичний центр, де сімейні лікарі проходять навчання та освоюють практичні навички.
Окрім цього, сімейних лікарів готують на кафедрі сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії шляхом спеціалізації лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів дільничних. Така післядипломна перепідготовка, що триває 6 місяців, дає змогу підготувати кваліфікованого сімейного лікаря.
Варто враховувати, що 6-місячну підготовку проходить лікар (терапевт, педіатр), який уже має практичний досвід, теоретичні знання та вміння.
Наразі на Дніпропетровщині працює 582 сімейні лікаря, а до кінця 2013 року в області їх буде більше 1000.
Управління преси та інформації Дніпропетровської ОДА