Обов’язкове працевлаштування для випускників медвишів і досі законне?

1417

І ще 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», який скасовує обов’язковість працевлаштування для випуск­ників, котрі навчалися за державним (регіональним) замовленням за спеціальностями медичної (фармацевтичної) галузі. Але, за повідомленням Міністерства освіти та науки України, його дія не поширюється на випускників попередніх років, оскільки «жоден закон чи нормативно-правовий акт не має зворотної дії».

«За умови підписання випускником угоди з керівництвом вищого навчальною закладу і роботодавцем (організацією, підприємством, установою державної та приватної форми власності) до прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», випускник зобов’язаний відпрацювати за направленням, в іншому випадку він несе відповідальність відповідно до умов угоди (це вже норми Цивільного кодексу та Кодексу законів про працю). Це стосується і випускників, які навчалися за цільовими направленнями і вступали до вищих навчальних закладів на спеціальних умовах, тобто за окремим конкурсом, тому вони мають зобов’язання щодо відпрацювання відповідно до угоди», — наголосили у МОН.

Обов’язкове ж відпрацювання після закінчення інтернатури — порушення прав громадянина України. «Конвенція Міжнародної організації праці №29 «Про примусову чи обов’язкову працю», що набула чинності для України 10 серпня 1956 року, зобов’язує держави не допускати примусової праці. Згідно зі ст. 1 Міжнародної Конвенції «Про скасування примусової праці» №105, ратифікованої Законом України від 05.10.2000 р. №2021-III, держава зобов’язується скасувати обов’язкову працю і не вдаватися до будь-якої її форми як методу мобілізації та використання робочої сили для потреб економічною розвитку. Таким чином, обов’язковість відпрацювання після закінчення інтернатури є порушенням права громадянина України щодо вільного вибору місця роботи.

За матеріалами офіційного веб-сайту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я