Громадська організація «Стоп корупції» заявила, що розкрила факт корупції та перевищення службових повноважень під час призначення на посаду співробітника Міністерства охорони здоров’я, який повинен координувати проект вартістю понад 200 млн дол.
Йдеться про проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», кредит на реалізацію якого Україна отримала від Світового банку у 2015 році. Незважаючи на те що з державного бюджету кілька років платяться відсотки за обслуговування цієї позики, проект досі не запущено, оскільки МОЗ майже два роки не призначало співробітників — координатора та групу консультантів. Справа зрушила з мертвої точки лише на початку 2018 року, у період новорічних свят, і конкурс на заміщення вакантної посади викликав великий суспільний резонанс.
Як стверджують у ГО «Стоп корупції», у них є документи, що містять інформацію про фальсифікації, скоєні переможцем конкурсу на посаду «Координатор проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» А. В. Ткаченко: у резюме новообраного координатора проекту зазначено недостовірну інформацію, а саме в частині участі у тренінгах. Зокрема, А. В. Ткаченко повідомляє, що у травні-серпні 2017 року вона брала участь в онлайн-семінарі на тему «Оцінка технологій охорони здоров’я», організованому Міжнародним товариством фармакоекономічних досліджень та результатів лікування (ISPOR). Проте, як вказано на сайті самої організації, онлайн-семінари ними не проводяться, а у травні, липні й серпні 2017 року жодних освітніх заходів у будь-якій формі взагалі не відбувалося.
Комісія розглянула таку неправдиву інформацію на користь кандидатки А. В. Ткаченко. Підтвердження цього факту міститься в параграфі 11 розділу 3 звіту комісії. Крім цього, у звіті зазначається, що А. В. Ткаченко не набрала найбільшої кількості балів серед усіх учасників конкурсу. Це зафіксовано в Додатку №1 до звіту «Таблиці звіту за підсумками роботи комісії».
Окреме занепокоєння викликає позиція заступника Міністра охорони здоров’я. Зокрема, 17 лютого Павло Ковтонюк у коментарі ЗМІ повідомив: комісія вже вирішила питання щодо кандидатури координатора проекту, незважаючи на те що конкурс на той момент був іще не завершений. У ГО «Стоп корупції» стверджують: це дає підстави підозрювати можливість попередньої домовленості про кандидатуру переможця.
Члени громадської організації наголошують: вони вже направили запити до в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, а також представництва Світового банку в Україні та США, де детально виклали факти корупції і зловживань. «З метою недопущення можливих намагань керівників Міністерства приховати від громадськості зловживання ГО «Стоп корупції» спрямувала листи до керівників Світового банку у Вашингтоні та керівників місії Світового банку в Києві. Керівництво МОЗ повинне невідкладно прокоментувати та роз’яснити ситуацію навколо конкурсу й вищезазначених фактів, бо Міністерство ще не надало жодного коментаря з цього приводу і не відповідає на офіційні запити ЗМІ», — повідомляють у ГО «Стоп корупції».
За матеріалами офіційного сайту ГО «Стоп корупції»