ДОНЕЧЧИНА: ПРИВАТНО-ДЕРЖАВНЕ ПАРТНЕРСТВО В ДІЇ

1305

Відразу дві лікувальні установи в Донецькій області отримали нове обладнання. Це стало можливим завдяки Благодійному фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», який активно підтримує охорону здоров’я в регіоні.
Так, Шахтарський міський протитуберкульозний диспансер оснастили сучасною діагностичною системою американського виробництва GeneXpert. Лікувальна установа обслуговує 7 міст і 2 райони. «Устаткування, передане шахтарським медикам, отримало рекомендацію ВООЗ у 2010 році, і вже за два роки з’явилося в Донецькій області, — розповідає Владислав Денисенко, менеджер проекту Фонду «Розвиток України». — Його було закуплено в рамках регіональної програми «Подолання туберкульозу в Донецькій області» — спільного проекту Фонду, обласної ради та облдержадміністрації. Система GeneXpert дозволяє виявити ДНК збудника хвороби в мокроті та встановити, чи є генетичні мутації щодо протитуберкульозних препаратів».

Із цього приводу головний лікар диспансеру заслужений лікар України Людмила Смагіна зауважила: «Ми дуже раді, що отримали цей апарат, тому що наші можливості діагностики хіміорезистентного туберкульозу суттєво розширилися. Якщо до цього для визначення стійкості туберкульозної палички у хворих потрібно було 75 і більше днів, то зараз ми можемо отримати результати вже через три дні з моменту надходження хворого. Це дозволяє почати своєчасне лікування за відкоригованою схемою згідно зі стійкістю до препаратів, а також убезпечити оточуючих. До того ж терміни лікування таких пацієнтів значно скорочуються».

Головний лікар зазначила, що за кілька років реалізації програми з подолання туберкульозу в області фтизіатрам стало легше працювати. Насамперед тому, що лікарі отримали максимально чіткий, поетапний план дій по досягненню потрібних результатів, а по-друге, Фонд матеріально стимулює якісну роботу медичного персоналу. Тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз за п’ять років виконання програми намітилася дуже суттєва — наприклад, у Шахтарську цей показник зменшився на 35%.

Аналогічне обладнання в рамках проекту було встановлено ще у трьох диспансерах — у Краматорську, Горлівці та Маріуполі, де проходить лікування основна маса туберкульозних хворих. Вартість чотирьох діагностичних систем GeneXpert становить 522 тисячі гривень, і до кожного з них лікувальні заходи отримали додатково витратні матеріали (на їх закупівлю і технічну підтримку модулів на рік виділяється 332 тисячі гривень).

Євгенія МАРТИНОВА, власкор «ВЗ», Донецьк

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я