Профільний Комітет пропонує відмовитися від індійської вакцини АКДС

1693

Члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я планують звернутися до Уряду з вимогою відмовитися від використання вакцини АКДС (коклюш-дифтерія-правець) виробництва «Серум інститут Індії Пвт Лтд», закупленої фондом ЮНІСЕФ за кошти державного бюджету України. Таке рішення депутати ухвалили на засіданні Комітету 16 травня після того, як заслухали інформацію Міністерства охорони здоров’я про розслідування летального випадку в Тернопільській області. У день смерті дитина була щеплена вакцинами «Імовакс Поліо» виробництва «Санофі Пастер» (серія №Р3А501V) і АКДС виробництва «Серум інститут Індії Пвт Лтд» (серія №282Р6016А).

Під час засідання Олексій Кириченко повідомив: до цього випадку профільний Комітет уже ухвалював рішення щодо недоцільності використання вказаної вакцини АКДС. Натомість Генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта зазначив: після повідомлення про смерть дитини розпочала роботу регіональна група оперативного реагування, а 7 травня отримано первинний протокол обстеження. Відповідно до нього смерть дитини настала внаслідок респіраторного порушення, спричиненого зовнішнім агентом, що призвело до гіпоксії та дихальної недостатності. Володимир Курпіта також повідомив, що дитина була щеплена шостою дозою із 10-дозового флакона вакцини АКДС. Цією серією вакцини АКДС у Тернопільській області вакциновані ще 19 253 дитини. «Наразі МОЗ має переконливі докази того, що смерть не пов’язана з вакцинацією. Трагедія сталася через вплив зовнішнього агента на дихальні шляхи дитини. Наразі триває слідст­во, яке дасть відповідь на те, як саме на дитину вплинув зовнішній агент», — сказав Генеральний директор Центру громадського здоров’я.

Крім того, Володимир Курпіта наголосив: до з’ясування обставин смерті дитини та проведення розслідування ця серія вакцини перебуватиме в карантині. Також, за словами чиновника, у результаті використання вакцини від поліомієліту й АКДС у 2017 році не зафіксовано жодного летального випадку, проте в 4,5% усіх випадків використання вакцини були зареєстровані «непередбачувані побічні реакції після імунізації».

Варто зазначити: вакцину АКДС виробницт­ва «Серум інститут Індії Пвт Лтд» було зареєстровано за спрощеною процедурою під час міжнародних закупівель. Після інцидента в МОЗ заявили, що наразі вони працюють над удосконаленням порядку встановлення тимчасової заборони імунобіологічних препаратів, щоб у майбутньому уникнути подібних непорозумінь.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я