Одещина — орієнтир для запровадження телемедицини в регіонах

247

Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що робота Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф — приклад того, як має працювати система надання екстреної медичної допомоги в регіонах. Серед нововведень — Єдина оперативна диспетчерська служба та Центр телемедичних консультацій. Вони забезпечують щосекундний розрахунок відстані від нерозподілених викликів до всіх бригад з урахуванням маршрутів, визначення найближчої бригади та її оптимального маршруту, супровід дій лікаря/фельдшера під час надання допомоги, отримання консультації на догоспітальному етапі обслуговування пацієнта, використання мобільної телемедицини й оперативного прийняття рішень щодо стану хворого. Зав­дяки злагодженій роботі в містах Одещини частка 10-хвилинного прибуття на місце виклику становить 93%, у сільській місцевості — 83%.

«Якісна медична послуга із застосуванням сучасних технологій цілком реальна. Потрібне лише бажання», — стверджує Геннадій Зубко.

Крім того, за його словами, в Одеській області вже погоджено проект мережі з 29 амбулаторій. «Ініціатива Президента України Петра Порошенка з реформування сільської медицини дасть змогу впровадити якісну первинну допомогу у сільській місцевості, передусім завдяки телемедицині. Ми побачили, що ті медичні бригади, які працюють в екстреній допомозі, можуть швидко передавати рентгенологічні дані й електрокардіограми в Центр телемедичних консультацій, де спеціалісти визначають рівень критичності стану пацієнта і обсяг допомоги, якої він потребує. І вже 30 ФАПів області підключені до цієї послуги», — повідомив Геннадій Зубко.

За матеріалами «Урядового порталу»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я