Міністерство знову хоче перевіряти лікарні на дотримання стандартів

920

Міністерство охорони здоров’я України 27 червня винесло на громадське обговорення проект Постанови КМУ «Про внесення зміни до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Цей проект має вивести МОЗ з-під дії мораторію на проведення планових заходів зі здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності.

У Міністерстві повідомляють: мораторій на перевірки лікарень в Україні діє четвертий рік, тому єдиний доступний для відомства спосіб дізнатися, чи дотримується заклад вимог, на яких йому було видано ліцензію, — зробити це позапланово. А такі перевірки «зненацька» можливі лише за умови запиту від самого медзакладу, рішення суду або якщо в лікарні стався випадок, котрий загрожує здоров’ю і життю людей.

«Оскільки Міністерство видає українським медзакладам ліцензію на роботу, то повинно й мати достатньо інструментів, щоб перевірити, чи спроможні вони її належним чином виконувати, — пояснює причини ініціативи в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. — По суті, на сьогодні МОЗ може лише реагувати на проблеми, якщо вони стаються у лікувальній установі, проте не запобігати їм».

Крім того, профільне Міністерство звітує: відтоді, як почав діяти мораторій на перевірку медзакладів, збільшилася кількість випадків зловживання суб’єктами господарювання. Фахівці МОЗ дійшли такого висновку, оскільки:

  • збільшилася кількість звернень громадян до Міністерства. Переважно скарги стосуються неналежного надання медичної допомоги та медичного обслуговування;
  • зросла негативна статистика за результатами клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування, проведеної клініко-експертною комісією МОЗ України. Зокрема, у 2017 році було виконано клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування по 26 випадках. Експертиза показала: стандартам і протоколам надання медичної допомоги відповідають 9 випадків, не відповідають — 17;
  • а результатами 6 позапланових перевірок щодо додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики у період з квітня минулого року по травень теперішнього було видано 5 розпоряджень про усунення порушень, а також складено 1 акт про виявлення недостовірних відомостей.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та офіційної сторінки Уляни Супрун у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я