Міністерство охорони здоров’я 2 липня затвердило новий Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби для участі в урядовій програмі «Доступні ліки» (Наказ МОЗ України від 02.07.2018 р. №1224). Протягом 10 днів фармвиробники й імпортери лікарських засобів мають подати заяви для участі у програмі, а на початку серпня Міністерство затвердить новий перелік «Доступних ліків». До чинного Реєстру препаратів, вартість яких відшкодовується державою, увійшли 143 торгові назви лікарських засобів українського виробництва та 96 — зарубіжного. Загалом для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми нині затверджено 239 препаратів, 47 з яких безоплатні.
«Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою «Доступні ліки», переглядається двічі на рік — у січні та липні. Це робиться задля того, аби ціни на лікарські засоби були актуальними, — повідомляють у МОЗ. — Граничні оптово-відпускні ціни на лікарські засоби ґрунтуються на медіанній ціні на препарат у 5 сусідніх країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії».
Крім того, з 1 липня 2018 року набула чинності Постанова КМУ від 27.12.2017 р. «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою передбачено розширення програми «Доступні ліки» препаратами, що використовуються під час трансплантації в доопераційний та післяопераційний періоди, а саме: азатіоприном (azathioprine), циклоспорином (ciclosporin), такролімусом (tacrolimus), мікофеноловою кислотою та її солями (mycophenolic acid). Через брак бюджетного фінансування МОЗ пропонує відтермінувати введення документа в дію до 1 січня 2020 року. Зокрема, 21 червня профільне Міністерство винесло на громадське обговорення проект Постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 2 Постанови КМУ від 27.12.2017 р. №1107». Обговорення триватиме місяць.
За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України