Соціологічна група «Рейтинг» на початку червня провела опитування 1200 респондентів, репрезентативних за віком, статтю, регіонами і типом поселення, щодо оцінки медичної сфери в Україні. Результати дослідження показали: громадяни загалом досить скептично оцінюють сучасний стан української системи охорони здоров’я. Зокрема, 44% опитаних зазначили, що за останні 2 роки якість державних медичних послуг погіршилася, 14% побачили покращення, 32% вважають, що вона не змінилася.
Крім того, 38% респондентів оцінюють рівень професіоналізму та компетентності лікарів в Україні як високий. Натомість 54% мають протилежну думку. Дещо вище, аніж в інших регіонах, оцінили професійні якості медиків на Сході. Також позитивно на схвалення компетентності впливають наявність медика у родині та знайомство із сімейним лікарем. Щодо впровадження медичної реформи, то 86% респондентів чули про національну програму «Лікар для кожної сім’ї». Натомість 12% заявили, що нічого не знають про це. 70% опитаних підтримують подібну програму. Краще за інших сприймають це нововведення у західних регіонах. Також дещо вищий рівень підтримки спостерігається серед молодших респондентів і тих, хто знає свого сімейного лікаря.
До того ж 36% респондентів заявили, що вже обрали собі сімейного лікаря та підписали з ним декларацію, а 63% поки цього не зробили. Частіше за інших про обрання сімейного лікаря повідомляли респонденти зі Сходу, старшого віку та мешканці міст. Серед тих, хто вже уклав контракт, 82% заявили, що задоволені своїм лікарем, і лише 7% висловили невдоволення. Дослідження також показало: 50% опитаних підтримують запровадження принципу «Гроші йдуть за пацієнтом» у фінансуванні медицини, 20% висловили протилежну думку, іще 17% заявили, що не підтримують ані старої системи фінансування, ані нової.
Вищий рівень підтримки нової моделі розподілу бюджетних коштів на медицину зафіксований у західних та центральних регіонах, серед опитаних молодшого віку і мешканців міст.
За матеріалами офіційного веб-сайту соціологічної групи «Рейтинг»