Медзаклади отримали перші кошти, які «ходитимуть за пацієнтом»

674

Заклади первинної медичної допомоги, що уклали договори з Національною службою здоров’я України, 13 липня отримали на свої рахунки перші кошти — 244 млн грн. «Гроші ходитимуть за пацієнтом» у 152 комунальних і приватних медустановах, а ще 9 — отримають фінансування після усунення недоліків. Зокрема, 8 медичних закладів перебувають у процесі поновлення своїх ліцензій, а 1 — припустився помилки в документації й наразі працює над її виправленням разом із НСЗУ.

У МОЗ обіцяють: кожна із цих установ отримає фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями. Крім того, вони додатково отримуватимуть фінансування на обслуговування пацієнтів, котрі приписані до дільниці, але ще не підписали декларації із сімейним лікарем. Також у Міністерстві зазначають: зі стартом медреформи фінансування деяких центрів надання первинної медико-санітарної допомоги збільшилося. Наприклад, Центр первинної допомоги в місті Селидове (Донеччина) завдяки субвенції отримував близько 1 млн грн на місяць, а в липні 2018 року ця сума зросла до 1,9 млн грн. І це при тому, що декларації з лікарями підписали лише 53% жителів населеного пункту. «Зі збільшенням кількості декларацій у наступні місяці збільшиться фінансування закладу», — стверджують у МОЗ.

Проте вже через півтора тижня після того, як Міністерство відрапортувало про перші успіхи, довелося звітувати і про провал. Зок­рема, 23 липня керівник НСЗУ Олег Петренко повідомив: відомство зупинило виплати по договору в одному з медичних закладів Калуша (Івано-Франківщина). За його словами, причина в тому, що КП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради» вніс в електронну систему охорони здоров’я 44 тис. декларацій за 15 днів (тобто процес відбувався безперервно 24 години на добу, а на заповнення кожної декларації витрачалося лише 40 секунд). Крім того, у Калуші всі 44 тис. декларацій було підписано без верифікації через мобільний телефон. Це і насторожило НСЗУ, оскільки є два способи підтвердити дані пацієнта під час створення декларації в системі:

  • через SMS (найпоширеніший та найзручніший спосіб);
  • через документи, які посвідчують особу, коли пацієнт не має мобільного телефона (у такий спосіб у середньому підтверджуються 3-4% декларацій).

«Такий незвичний спосіб реєстрації в системі декларацій пацієнтів у Калуші — тривожний дзвінок для НСЗУ. Тому ми зупинили виплату до з’ясування ситуації та проведення перевірки», — пояснив Олег Петренко.

Крім того, під час перевірки з’ясувалося, що Центр первинної медико-санітарної допомоги Калуша вносив декларації в систему «від руки», а не в електронній формі, як того вимагає Закон. «На частині цих «декларацій» узагалі немає підписів пацієнтів, а номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані вручну», — наголошує керівник НСЗУ.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та офіційної сторінки Олега Петренка у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я