Штучний інтелект «навчається» безпечно лікувати рак

544

Науковці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) планують розпочати лікування за допомогою штучного інтелекту для зниження токсичності хіміотерапії та дозування променевої терапії у пацієнтів з гліобластомою (злоякісна пухлина головного або спинного мозку). В основі проекту — ідея щодо використання машинного алгоритму, здатного до самонавчання, для визначення найнижчих доз ліків, які можуть бути ефективними. При цьому побічні ефекти такого підходу зведені до мінімуму.

Алгоритм створено на базі програми DeepMind від Google. Саме йому вдалося розрахувати графік прийому комплексу препаратів у межах курсу лікування. Для цього штучний інтелект використовував дані про ліки та пацієнтів. Зокрема, система змоделювала 50 досліджень і зменшила для кожного хворого дозу майже вдвічі від рекомендованої лікарем. У результаті дозування знизилося, але збереглася позитивна динаміка лікування раку і зменшилася кількість побічних ефектів.

Автори дослідження зазначають: штучний інтелект не мусить повністю виконувати роботу лікарів. Його створено для того, аби спонукати медиків до пошуку зручніших варіантів лікування.

«Рекомендації від алгоритму можуть бути використані експертами для розробки безпечніших та ефективніших методів терапії. Ці цифрові алгоритмічні системи можуть також інформувати окремих пацієнтів про потенційні зміни їх хвороби у відповідь на лікування», — переконаний головний дослідник Массачусетського технологічного інституту Пратік Шах.

За матеріалами офіційного сайту Массачусетського технологічного інституту

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я