За словами Віце-прем’єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, 65% людей, які помирають в Україні від серцево-судинних захворювань, можна було б врятувати за умови надання вчасної консультації або першої допомоги. Саме тому реформа первинної ланки медицини в сільській місцевості покликана забезпечити територіальну доступність медичних закладів і профілактику на місцях трьох небезпечних нозологій, які є найкритичнішими для українців, — цукрового діабету, серцево-судинних захворювань і астми.
«Реформа первинки в сільській місцевості показує в першу чергу нові підходи до забезпечення якісною медициною. Можна відремонтувати старі амбулаторії, збудовані ще у 1953 році, але це не той стандарт, який ми бачимо в країнах Європи. Якщо порахувати перелік обладнання, необхідного для забезпечення однієї амбулаторії, то вийде 800-900 тис. грн. Коли ж говорити про реабілітацію хворих — це мільйони й мільярди. Тому сьогодні держава дала поштовх проведенню реформи медицини на селі: забезпечила коштами, новими стандартами та показала, якою має бути спроможна мережа первинної медицини», — наголосив урядовець.
Геннадій Зубко також повідомив, що створення мережі було опрацьоване з обласними державними адміністраціями та затверджене МОЗ. Вона нараховуватиме 5107 амбулаторій.
За матеріалами «Урядово порталу»