В Україні створять військово-медичний спецназ за стандартами НАТО

1042

До 2020 року на базі 65-го військового мобільного госпіталю передбачається створити експериментальний підрозділ з медичної евакуації, який відповідатиме стандартам НАТО.
«Завдяки новаціям армійська медслужба має перетворитися на сучасний високоефективний інструмент, який забезпечить однакову надійність та якість допомоги на всіх етапах — від профілактики захворювань до порятунку наших військових, здоров’ю та життю котрих загрожує небезпека», — стверджують у Міністерстві оборони України.

За словами начальника Головного військово-медичного управління — начальника медичної служби Збройних сил України полковника медичної служби Ігоря Хоменка, проект реалізуватиметься в два етапи: перший передбачає розвиток тактичної медичної евакуації в районі проведення Операції об’єднаних сил, другий — відпрацювання координації всієї евакуації на оперативно-тактичному рівні. Зокрема, паралельно зі створенням експериментального підрозділу в Головному військово-медичному управлінні формуватиметься відділ медичної евакуації, що дасть змогу забезпечити управління цим процесом на всіх рівнях. Із 53 виділених за штатом військовослужбовців будуть створені 18 екіпажів на автомобілях «Богдан» у складі старшого бойового медика, бойового медика і водія-санітара. Екіпажі постійно перебуватимуть на передовій у районі проведення Операції об’єднаних сил і забезпечуватимуть евакуацію за територіальним принципом із зони своєї відповідальності.

Надалі подібні підрозділи будуть створені на базі 66-го, 59-го і 61-го мобільних госпіталів. Усі вони матимуть однотипну техніку — автомобілі «Богдан» та «Хаммер» і пройдуть навчання за різними програмами на базі 205-го навчального центру.

На другому етапі планується відпрацювати координацію всієї евакуації на оперативно-тактичному рівні: з військових мобільних госпіталів до медичних закладів третинного рівня надання допомоги в містах Харків і Дніпро. А також на стратегічному рівні: із Харкова та Дніпра до військово-медичних клінічних центрів і Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» включно з аероевакуацією.

За матеріалами «Урядового порталу»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я