МОЗ і Нацполіція планують захищати працівників швидкої

682

Міністерство охорони здоров’я та Національна поліція України підписали меморандум про співпрацю у сфері захисту працівників швидкої медичної допомоги. У межах цього документа вирішуватимуться питання щодо можливості:

  • супроводу медичного працівника (за його зверненням) представниками Національної поліції України;
  • внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності;
  • розгляду питання щодо встановлення кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії, а саме: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.

Протягом 2013-2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, скоєні проти життя і здоров’я медпрацівників під час виконання ними службових обов’язків. При цьому троє медиків померли. «Як показує практика, у разі заподіяння легких тілесних ушкоджень медичний працівник не звертається до правоохоронних органів, пояснюючи це відсутністю часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав. Меморандум з Національною поліцією підписано, щоб спільно почати налагоджувати якісну співпрацю та знайти дієві способи захисту медичних працівників», — зазначила Уляна Супрун.

Натомість законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» №6288, зареєстрований у Парламенті в квітні 2017 року, досі не проголосований.

Відповідно до документа, вбивство або замах на вбивство медичного або фармацевтичного працівника каратиметься ув’язненням на термін від 9 років до довічного утримання, захоплення медиків як заручників — від 8 до 15 років, нанесення легких або середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень — на 3-5 років. Нанесення тяжких тілесних ушкоджень працівникам охорони здоров’я передбачає покарання у вигляді ув’язнення терміном до 12 років, а погроза вбивством або нанесенням тяжких тілесних ушкоджень каратиметься арештом на термін до 6 місяців, обмеженням волі до 3 років або позбавленням волі до 2 років.

За матеріалами офіційної сторінки Уляни Супрун у Facebook та офіційного веб-сайту Верховної Ради України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я