Львівський «Охматдит» став власником унікального хірургічного обладнання

1133

Хірургічне відділення Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» отримало від благодійного фонду «Допомагати просто» електрохірургічний комбайн — апарат із чотирма електроскальпелями та насадками для них. Вартість обладнання становить майже 0,5 млн грн, а гарантія на нього — 3 роки.

За словами завідувача хірургічним блоком лікарні Андрія Дворакевича, унікальність апарата полягає в тому, що до нього можна підключити одразу чотири електроскальпелі, кожен із яких працює у своєму режимі. Апарати, що зазвичай використовуються в українських лікарнях, мають один скальпель і один режим. «Він працює у 4 режимах, зок­рема не тільки розрізає тканини, а й може частково їх спаювати. Ці режими уможливлюють виконання операцій у різних галузях дитячої хірургії, зокрема в таких високоспеціалізованих, як торакальна хірургія, урологія, нейро- і кардіохірургія», — пояснює Андрій Дворакевич.

Також до кожного скальпеля додається кілька насадок, які дають змогу проводити операції як немовлятам, так і повнолітнім пацієнтам. «Є тонкі мініатюрні голочки для новонароджених, а є насадки для дорослих 18-річних пацієнтів, сформованих дорослих людей. Це важливо, бо зазвичай у нашому розпорядженні одна конфігурація електроскальпеля, яку треба використовувати для всіх, а різниця між кілограмовим немовлям і 80-кілограмовим чоловіком — суттєва. Насадки збільшують діапазон операцій», — додає хірург.

Завдяки такій функціональності застосування апарат запобігає крововтратам, що вкрай важливо, особливо для немовлят, та переливанню крові в майбутньому. «Апарат інтуїтивний і дуже безпечний. Він вироблений у Німеччині, тож можна розраховувати на тривалу надійність. Безпечність полягає в тому, що в ньому передбачені всі ступені захисту, які дають змогу мінімізувати травму в пацієнта. Бо використання електрохірургічного інструменту спричиняє побічні дії, про які не говорять. Наприклад, опік або ураження струмом», — зазначив лікар.

Окрім того, завдяки наявності монітора і тачскріна молодший медичний персонал може швидко налаштовувати обладнання. Як каже Андрій Дворакевич, до цього більшість апаратів були на кнопках, а це обумовлювало багато незручностей. Він додає, що кілька лікарів «Охматдиту» для роботи з новим апаратом пройшли навчання в Німеччині. Тепер вони вчитимуть користуватися ним медсестер.

За матеріалами онлайн-видання «Твоє місто»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я