Вакцини від сибірки за кошти держбюджету не постачаються

362

Міністерство охорони здоров’я на початку жовтня повідомило, що на Одещині госпіталізовано п’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби, зі специфічними симптомами захворювання шкіри. За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією Центру громадського здоров’я, в одного з госпіталізованих підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що не становить такої небезпеки, як легенева). Також отримано позитивний результат дослідження м’яса тварин та ґрунту у дворі, де здійснювали забій.

У Міністерстві запевняють: ситуацію контро­лює місцева влада, а фахівці Держпродспоживслужби й обласного лабораторного центру вжили необхідних заходів для запобігання поширенню захворювання: у межах населеного пункту ввели карантин, медики обстежили людей, які контактували із хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби, і протягом 15 днів спостерігали за станом їх здоров’я. У осіб із ризиком зараження збудником сибірки розпочали термінову профілактику антибіотиками.

Директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта повідомив, що вакцини від сибірки за кошти держбюджету не закуповуються: «Наразі вакцинація від сибірки регулярно не проводиться. Можуть бути запропоновані щеплення за рахунок роботодавців для представників спеціальностей з підвищеним ризиком контакту із сибіркою, наприклад, пастухів або роздільників м’яса на м’ясокомбінатах».

За його словами, це пояснюється тим, що сибірка — надзвичайно рідкісне захворювання. Протягом останніх років було зареєстровано лише кілька випадків: на Харківщині (2003 рік), Буковині (2004-й), Миколаївщині (2008-й), Черкащині (2012 рік).

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та ІА «Укрінформ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я