Клінічні дослідження можуть забезпечувати доступ пацієнтів до сучасного лікування

921

На думку члена Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Костянтина Яриніча, клінічні дослідження лікарських засобів в умовах систематичного недофінансування системи охорони здоров’я можуть забезпечувати доступність сучасного лікування. «В охороні здоров’я ситуація непроста: на 2019 рік у проекті держбюджету на галузь передбачено 3,1% ВВП, тоді як у 2018 році ця цифра становила 3,5% ВВП. На пацієнтів і їх рідних лягає величезне фінансове навантаження. Фінансувати своє лікування здатен не кожен, тому клінічні дослідження можуть стати одним із варіантів здешевлення лікування. У нас немає іншого виходу, як збільшувати кількість клінічних досліджень», — стверджує нардеп.

Костянтин Яриніч переконаний: Україна може збільшити їх чисельність щонайменше вдвічі. Однак інфраструктура для їх проведення потребує вдосконалення. «Не забуваймо: медперсонал, що бере участь у клінічних дослідженнях, і медичний заклад, де вони проводяться, отримують за це винагороду, а пацієнт — безоплатну медичну допомогу, діагностику та моніторинг. Є потенціал як мінімум удвічі збільшити кількість клінічних досліджень і розширити спектр захворювань, які вони покривають», — переконує він.

Оцінюючи вплив змін у системі охорони здоров’я на сферу клінічних досліджень, Костянтин Яриніч стверджує: «У рамках автономізації комунальні клініки тепер можуть набирати співробітників для проведення клінічних досліджень. Раніше такої можливості не було».

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я