«Багатодозова вакцина для невеликих медцентрів і лікарів-ФОП — це нереально. Виникає безліч питань: як зібрати потрібну кількість пацієнтів в один день, як утилізувати залишки, чи можна передати їх іншій медустанові, чи можна співпрацювати в цьому напрямку з комунальними медичними установами», — повідомила головний лікар медичного центру «Сімейний лікар» Анна Березницька на щорічній конференції «Вакцинація — своєчасний захист. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я України».
Керівник напрямку сімейної медицини та співпраці з Національною службою здоров’я України медичного дому «Одрекс» Наталія Вільнер зазначила: «Ефективнішим був би процес забезпечення приватних медзакладів вакцинами за принципом реімбурсації. У нас є ідеї, але ми не знаємо, будуть вони прийняті чи ні. Зокрема, ми хотіли б мати можливість видавати пацієнту рецепт, із яким він ішов би в аптеку, де отримував безкоштовно індійську вакцину або, якщо є можливість, якусь іншу з доплатою». Вона також наголосила: у зв’язку з участю в медреформі та співпрацею з НСЗУ потреба у вакцинах зростає.
«На сьогодні ми не знаємо, що із цим робити, як поставити наших декларантів щодо вакцинації в рівні умови з пацієнтами, котрі уклали декларації в державних клініках. Хотілося б, щоб механізм отримання державних вакцин приватними клініками був чіткішим», — сказала Наталія Вільнер. — Пацієнти, підписуючи декларації з лікарями приватних клінік, цікавляться можливістю отримувати препарати за програмою «Доступні ліки». Зокрема, із 1800 осіб, які уклали декларації, 10 розірвали їх, оскільки механізму забезпечення пацієнтів рецептами за програмою реімбурсації немає.
За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»