Завершується будівництво хірургічного корпусу Дніпропетровського спеціалізованого клінічного медичного центру матері та дитини ім. професора М. Ф. Руднєва. Перших пацієнтів він прийме вже до кінця цього року.
У новій будівлі замість однієї операційної, яка працювала в Центрі матері та дитини раніше, буде шість. Уже закупили і встановлюють нове обладнання: ангіограф та наркозно-дихальну апаратуру. Оперблок оснащений сучасною системою подачі повітря, автоматичними дверима, має антибактеріальне покриття стін. Ремонтні роботи на 3-му, 4-му і 5-му поверхах нового корпусу також завершено: стіни пофарбували в яскраві рожеві, блакитні та жовті кольори, встановлюють меблі в одномісні й двомісні палати для малюків і їх мам, облаштовують операційні тощо. На цих поверхах будуть розміщені відділення кардіохірургії, голови та шиї, реконструктивно-пластичної хірургії, а лікуватися в кожному з них матимуть змогу по 25 пацієнтів одночасно.
За прогнозами працівників Центру, кількість операцій, проведених маленьким пацієнтам, збільшиться в 3,5 разу — до 7 тис. на рік. «Ми хочемо, щоб в разі проблем зі здоров’ям дітей батькам не доводилося їздити в інші регіони або за кордон. Кваліфіковану медичну допомогу вони зможуть отримати на місці», — зазначив радник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голик.
А головний лікар закладу Ігор Македонський тішиться: «Нещодавно американські хірурги вперше дали наркоз новонародженому з масою тіла 400 грамів з використанням саме такого обладнання, яке ми отримали».
За матеріалами УНІАН