Метастази молочної залози можна перетворити на… жир

650

А що, якби спробувати припинити поширення раку молочної залози шляхом перетворення злоякісних клітин на щось нешкідливе, на кшталт жиру? Ця ідея підштовхнула вчених із Базельського університету до застосування комбінації із двох вже схвалених FDA препаратів.

Комбінована терапія, що складалася з протидіабетичного засобу розиглітазон та препарату для лікування раку траметиніб, вже спрацювала на моделі мишей, трансформувавши клітини раку молочної залози в жирові клітини і тим самим запобігши зростанню та поширенню пухлин. Як вважають автори, ця метаморфоза незворотна – жирові клітини не повернуться до злоякісного стану.

Швейцарським вченим вдалося досягти успіху завдяки хитрощам і здатності впіймати певну фазу розвитку, під час якої злоякісні клітини можна перетворити в багато інших типів клітин – вона називається епітеліально-мезенхімальним переходом. Коли неопластичні клітини потрапляють в цю фазу, вони змінюють свій фенотип і стають схожими на стовбурові клітини, що сприяє метастазуванню.

Але втрутившись в цей процес на даному етапі, можна примусити злоякісні клітини перетворитися на щось менш шкідливе. Й швейцарським фахівцям це вдалося. Хоча в їхньому експерименті не всі ракові клітини перетворилися на жирові, ті, що все ж змінили свій фенотип, такими й залишилися й при цьому припинили ділитися. Команда дослідників вважає, що поєднання розиглітазону з траметинібом змушує диференціюватися в жир критичну кількість ракових клітин.

Вони впевнені, що цей інноваційний терапевтичний підхід можна застосовувати у поєднанні зі стандартною хіміотерапією як для пригнічення росту первинної пухлини, так і зупинки утворення метастазів.

Джерело: FierceBiotech

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я